Lezzeti Pizzaların Sırrı: Pizza Taşı

Pizza çok lezzetli ve farklı bir lezzettir. Pizza taşı ile pişirildiği zaman ısı her yere eşit bit şekilde dağılır. Böylelikle her yeri eşit bir şekilde pişmiş olur. Fırın içerisinde bulunan rezistansın üzerine yerleştirilir. Taş, doğal malzemelerden üretilmektedir. Yüksek sıcaklıklara ve ani soğumalara karşı çok dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmazlar.

İnsan sağlığı söz konusu olduğunda çok titiz olunmalıdır. Pizza pişirmek için kullanılan bu taşlar uygundur ve gerekli belgelere de sahiptir. Zaman içerisinde taş doğal rengini kaybedebilir. Ancak bu bir sorun değildir ve herhangi bir şeye neden olmaz.

Taşın en dikkat çeken özelliği pişme esnasında oluşan zararları gazları tutabilmesidir. Her yönü ile pizza pişirmek için ideal bir yapıya sahiptir. Taşın üzerine yağ sürülmemelidir. Bir de temizlenirken sadece nemli bez kullanılmalıdır.

Pizza Taşı Nasıl Kullanılır?

Üstün özelliklere sahip olan pizza taşı kullanılırken bir ızgara üzerine yerleştirilmelidir. Sıcaklık ise 250-300 derece olacak şekilde ayarlanmalıdır. Taşın yüzeyi is yaklaşık 1 saat sonra pizza hamurunu pişirecek hale gelmektedir. Geldikten sonra üzerine hamur konularak fırının sıcaklığı 200 dereceye düşürülmelidir. Piştikten sonra rahatça alabilirsiniz. https://www.mutfakkitap.com/Ekmek-Firin-Tasi-353515-Cm,PR-14243.html sayfasında yeni nesil ürünleri bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.