LG’nin 4G'li cep telefonundan hız rekoru

LG Electronics, Uzun Vadeli Dönüşüm (LTE) teknolojisinin gelişmiş özelliklerini bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarında CES 2010) başarıyla sergiledi.
LG standında gerçekleştirilen çalışmayla, dünyada saniyede 100Mb’lık ilk LTE veri indirme hızlarından biri sergilenmiş oldu. LTE, dünyadaki gelecek nesil mobil iletişim hizmet teknolojisi unvanını taşıyor.
LG, LG’nin LTE USB Modemine bağlanarak, veri indirmede saniyede 100Mb, veri göndermede ise saniyede 50Mb’lık hızlarda full HD video dosyalarının, video konferansların ve internet gezintilerinin gerçek zamanlı gösterimlerini sundu. Bu teknolojiyi gözünüzde canlandırmak isterseniz, bir filmin tamamını cep telefonunuza sadece bir dakika içerisinde indirebildiğinizi düşünün. Böylesine inanılmaz hızda bir veri indirme uygulaması, LG adına yine bir başka teknolojik dönüm noktasına damgasını vurdu.
LG aynı zamanda, LTE ve CDMA şebekeleri arasında kesintisiz ağ dönüşümüne olanak tanıyan “devir teslim” teknolojisini de kamuoyu önünde ilk kez açıkladı. LG, geçen Ağustos ayında Devir Teslim için tasarlanmış olan ve LG’nin patentli ürünü olan bir önceki 4G LTE cihazının daha da ince bir versiyonundan yararlanarak, LTE ve CDMA antenleri arasında, video dosyası indirmeye, internette gezinmeye ve internet üzerinden telefon görüşmesi yapmaya olanak tanıyan kesintisiz ve sonsuz veri aktarımlarını uygulamalı olarak gösterdi.
Kaynak ve devamı için TIKLAYIN

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.