Lonely Planet haritaları Nokia'da

Gezi tutkunlarının en büyük başvuru kaynaklarından biri olan Lonely Planet’in haritaları, Nokia sahibi cep telefonu kullanıcılarına satılmak üzere hazırlanıyor.

Özellikle gezi rehberi ve kaynakça olarak, gerek internet üzerinde gerekse de basılı kitapları aracılığıyla milyonlarca kullanıcıya ulaşan Lonely Planet, bu gücünü Nokia ile birleştirme kararı aldı. Bundan böyle Nokia cep telefonu sahibi olan kullanıcılar, destekleyen telefon modellerinde her bir indirim başına 7.99 Euro vermek koşuluyla 100’den fazla turistik yere dair haritaları telefonlarına çekebilecekler.
Nokia telefonlarda Lonely Planet haritalarını kullanmak isteyenler sırayla Haritalar > Seçenekler > Ek Hizmetler üzerinden Rehberler’e gelerek indirebilecekler. Nokia’nın halen kullanılan Nokia Maps 2.0 hizmeti Navteq ve TeleAtlas tarafından sağlanan altyapıyla kullanıcılara sunuluyor.
Nokia’nın ek hizmet aldığı bir diğer konu da müzik. Şirket, aralarında Warner Music, Sony BMG ve Universal Music Group gibi devlerin de yer aldığı müzik şirketleriyle internet üzerinden müzik indirme hizmeti verme konusunda anlaşmalar imzalamıştı.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

Önceki İçerikNokia 3610 Fold
Sonraki İçerikLG KF390
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.