Meg Ryan İstanbul'a geliyor

İstanbul Fashion Week’in açılışı için Hollywood’un efsane yıldızı Meg Ryan’in, ilk kez İstanbul’a gelecek.
İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye’nin tek resmi moda haftası İstanbul Fashion Week’in açılışı için Hollywood’un efsane yıldızı Meg Ryan’in, ilk kez İstanbul’a geleceğini bildirdi.
Türkiye’nin moda ve tasarım birikimini dünya moda takvimine taşımak üzere kurgulanan ve 3-6 Şubat 2010 tarihleri arasında Santralistanbul’da gerçekleştirilecek İstanbul Fashion Week (İFW) etkinliğinin tanıtım toplantısında Tanrıverdi, şöyle konuştu:
“Dünya modası İFW ile yılda iki kez İstanbul üzerinden aydınlanacak. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te İstanbul’u dünya modasının ilk 5 şehrinden biri yapmak için çalışıyoruz. İstanbul Fashion Week’le Türkiye’de yeni bir dönemin, yeni bir başlangıcın temel taşlarını döşüyoruz. Bu uzun yolda atacağımız her adımın sadece sektörümüzün değil Türkiye’nin çıtasını da biraz daha yukarı taşıyacağına inanıyoruz. Geçen yıl 22 bin 500 kişinin katıldığı bir organizasyona bu yıl hava şartlarında çok büyük olumsuzluklar olmazsa daha büyük katılım olacağını dÜşünüyoruz. 4 gün boyunca İstanbul modası konuşulacak. Türkiye’nin tek resmi moda haftası İstanbul Fashion Week’in açılışı için Hollywood’un efsane yıldızı Meg Ryan, ilk kez İstanbul’a geliyor. Türk tasarımcılarının ve moda markalarının 2010-2011 kış koleksiyonlarını ilk defa görücüye çıkaracakları İFW’de Meg Ryan dört günlük moda maratonunun açılışının ardından İstanbul’u gezecek. Yurt dışından 160 uluslararası basın mensubu bu etkinlikleri izlemek için gelecek.
Bizim için en büyük pazarlardan birisi Rusya. Burayla ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. Rusya’nın ünlü sunucusu Ksenia Sobchak’i getiriyoruz. Rusya’nın Paris Hilton’u diyebileceğimiz bir bayan. Rusya’nın ünlü müzisyeni Lada Dance ve Timati’yi getiriyoruz. Hem aktör hem de yapımcı Igor Vernik’i de misafir edeceğiz. Rusya’dan 20’ye yakın basın mensubu getiriyoruz. Özellikle Rusya’nın ünlü sunucusu Sobchak’i alıp Laleli’de dolaştıracağız. Ona Ruble ile alışveriş yaptıracağız. Bizim Ruble ile ticaret konusunda her şeyimiz tamamlandı. Tek eksiğimiz Rusya’da tanıtımını yapmaktı. Fashion days ile bunun tanıtımı da yapacağız.”
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.