Microsoft Exchange'in yeni sürümü yılsonundan önce piyasada

Farklı beta sürümlerini yaklaşık 10 milyon kişi tarafından kullanılan Microsoft Exchange Server 2010, yılsonundan önce piyasada olacak.
Microsoft, e-posta ve birleşik mesajlaşma sunucu yazılımı Microsoft Exchange Server 2010 RC sürümünün kendi İnternet sitesinden indirilmeye hazır olduğunu duyurdu.
Exchange 2010 daha piyasaya sürülmeden Microsoft veri merkezlerinden dünya üzerinde 3.5 milyon kişiye hizmet veriyor. Türkiye’de iş ortakları ve kurumsal müşteriler ise testlere devam ediyor.
İlk sürümü bundan yaklaşık 14 yıl önce duyurulan Microsoft Exchange bugün %64’lük pazar payı ile liderlik koltuğuna otururken, Ferris Research araştırmasına göre en yakın rakibinin pazar payının günümüzde %10’a gerilediği tahmin ediliyor. Yine bu araştırmaya göre geçen yıl itibarıyla diğer platformlardan Exchange’e geçiş yapmaya başlayan kullanıcıların sayısı 4,7 milyonu buluyor. Microsoft genelinde 2 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratan Microsoft Exchange eğer bağımsız bir yazılım şirketi olsaydı dünyanın bu alandaki 9. büyük şirketini oluşturabilirdi.
Kaynal ve devamı için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.