Microsoft'tan web uygulama geliştirme ve tasarım şirketlerine destek

Microsoft WebsiteSpark Programı ile profesyonel web uygulama geliştiricilerine ve tasarımcılarına önemli fırsatlar tanıyor.
Microsoft, WebsiteSpark Programı ile çalışan sayısı 10 kişiye kadar olan profesyonel web tasarımı ve yazılımı şirketlerinden bir ekosistem oluşturmayı ve böylece İnternet ortamında yeni işlerin ortaya çıkmasını hedefliyor.
Microsoft bu duyuruyla birlikte Microsoft Web Platform uygulamalarını ileriye taşıyacak olan Web Platform Installer 2.0 ve Windows Web Application Gallery 2.0 web yazılımlarını da hizmete sundu. Bu yazılımlar, profesyonellerin daha gelişmiş ve zengin web uygulamaları yazmalarını kolaylaştıracak.
Yazılım geliştiren girişimcileri destekleyen BizSpark ve yazılım geliştirmeye meraklı öğrencileri Microsoft teknolojileriyle tanıştıran DreamSpark’tan sonra üçüncü Spark inisiyatifini sunan Microsoft, birbirini tamamlayan bu topluluklarla büyük bir sinerji yaratmayı hedefliyor. Microsoft WebsiteSpark Programı, web profesyonellerine, Microsoft yazılımları ve çözümleriyle geliştirme yapma olanağı sunarken, iş başarısını destekleyecek araç, eğitim ve destek hizmetlerini de birlikte sunmayı amaçlıyor.
Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme ve Teknoloji Platformlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca, WebsiteSpark hakkında şunları söyledi:
“Günümüz dünyasında web uygulamalarına hayat veren profesyoneller, iş uygulamalarının başarısında önemli bir konuma sahip oluyor. Uygulamaların dış dünyaya veya çalışanlara açılan yüzünde web teknolojileri artık daha fazla paya sahip. Yenilikçi iş modellerinin büyük bir kısmı İnternet ortamında doğuyor ve gelişiyor. Microsoft’un WebsiteSpark Programı, web uygulamaları geliştiren bireyler ve topluluklar arasında yenilikçiliği ateşleyen canlı bir kıvılcım işlevi görecektir. Özellikle yeni ve girişimci projelere açık, küçük işletmeleri hedefleyen bu program sanal dünyada başarılı markaların gelişmesinde önemli bir rol oynayacak. Ülkemizde de bu alanda çok nitelikli çalışmaların ortaya çıkacağına inanıyoruz”.
Nasıl işleyecek?
10 çalışana kadar elemanı olan web tasarım ve yazılım şirketleri ile kurucuları WebsiteSpark Programı’na üç yıllığına herhangi bir maliyet üstlenmeden katılabilecekler. Ayrıca başka bir maliyet gerektirmeyen üyelik Microsoft tarafından onaylanırsa, üye firmalar şu kaynaklara erişim hakkı kazanıyor.
Programa üye şirket Microsoft web tasarım ve yazılım geliştirme teknolojilerinden   Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition’ın üç adet lisansına, Microsoft Expression Web 3’ün iki adet lisansına ve Microsoft Expression Studio 3’ün bir lisansına sahip olabiliyor. Ayrıca web projelerinde kullanılan Windows Web Server 2008 R2’nin dört işlemcili sürümü ile Microsoft SQL Server 2008 Web Edition’ın dört işlemcili sürümünün lisansları da ücretsiz veriliyor.
– Ayrıca üyelere DotNetPanel adıyla üçüncü parti bir web sitesi kontrol paneli de ücretsiz hediye ediliyor.
WebsiteSpark Programı’nın katılımcıları ayrıca eğitim ve destek olanaklarına da sahip. Örneğin, program kapsamında,
– Firma başına iki teknik destek hakkı verilirken,
– Üyelerin Microsoft’un web şirketleri ekosistemindeki iş ortakları, müşterileri ve tamamlayıcı servisleri ve teknolojilerinden oluşan topluluğa da erişim hakkı olacak.
– Üyeler ayrıca MSDN üzerindeki teknik bilgi ve danışmanlık sunan tartışma gruplarına sınırsız erişebilecek.
Yazılım, çözüm, eğitim ve destek programları haricinde üye şirketler, WebsiteSpark Pazaryeri’ne de kavuşuyor. Üyeler, kendi yazılım ve hizmet sunumlarını WebsiteSpark online pazaryerinde yapabilecekler.
Web Platform Installer 2.0
Microsoft Web Platformu’nun bir parçası olarak duyurulan yeni Web Platform Installer 2.0 ile uygulama geliştirenler, Microsoft ürün ve teknolojilerini artık daha çabuk ve kolay bir şekilde İnternetten indirebilecek.
IIS Media Pack, Windows Azure SDK ve birçok yeni eklentiye sahip olan Web Platform Installer 2.0 ile yazılımcılar Microsoft Web Platformu’nun bileşenlerini web’den hızlı indirmekle kalmayacak, aynı zamanda söz konusu web bileşenlerini çeşitli makinelere de hızlı şekilde  yükleyebilecek. Böylece sınırlı bant genişliğini en ekonomik şekilde kullanmayı sağlayacak.
Microsoft Web Platform ile uygulama geliştiriciler, sayısız açık kaynak kodu ile ister ASP.Net, isterse PHP ortamında geliştirilmiş olsun yüklemeye hazır birçok web uygulamasına erişebiliyor.
Windows Web Application Gallery üzerinden WordPress, DotNetNuke, Acquia Drupal, SugarCRM ve Umbraco gibi 20’den fazla yeni uygulamaya erişmek mümkün.
 Microsoft Web Platform Installer, Windows Web Application Gallery ve Microsoft’un bu konudaki web sayfası www.microsoft.com/web, şimdi uluslararası yazılımcılara dokuz dilde hizmet veriyor.
WebsiteSpark Programı hakkında şu bağlantıdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Microsoft Web Platform Installer 2.0 şu bağlantıdan indirilebiliyor.

Kaynak: www.potkal.com

6 YORUMLAR

 1. hrRIeGVNLzhPqWCe Tory Burch Shoes fTDrJBUQAKQSVTzTLWF
  ZxJFQYayOsVBknuE Tory Burch Handbags OlBhuqpYbH
  mJdhYYiYWQBExIpkkj Tory Burch Flats Ubzjvjf

 2. TTdtYbstIdhqw //www.2012chanelbagsforsale.com]chanel handbags KJbvWReZDrpwu
  jUAgBEspxBcnR //www.2012chanelbagsforsale.com]chanel outlet iLeWZURfc
  XwmuZtamPSpvikoDAQ //www.2012chanelbagsforsale.com]chanel handbags for sale ThcqoACUHroukcPQc
  DLwSoanOIkWxlLy //www.2012chanelbagsforsale.com]chanel hot sale yEMUscRwpwmvmpozLt

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.