Motosikletli doktorlar geliyor

Erken müdahaleyi engelleyen trafiğe Sağlık Bakanlığı çözümü buldu… Acil sağlık hizmetleri bundan böyle motosikletlerle yapılacak…
Sağlık Bakanlığı, büyükşehirlerde trafiğe takılan hastalar için çözümü buldu… İlk Yardım ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Fazıl İnan, bu yıl içinde acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere satın alınan 30 motosikletin 16 ile dağıtıldığını bildirdi.
MOTOSİKLET TUTKUNU DOKTORLAR SEÇİLDİ
Bu hizmetin 3 büyük ilin yanı sıra, tarihi ve turistik yerlerde ve dar yolların bulunduğu bölgelerde verileceğini anlatan İnan, motosikletli sağlık ekiplerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana, Muğla, Antalya, Mersin, Konya, Nevşehir, Samsun, Aydın, Denizli, Trabzon ve Van’da görev yapacağını belirtti. İnan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu görevi üstlenecek 4-5 ekip oluşturulduğunu bildirdi. Bunun için oluşturulan ekipler için özellikle motosiklet tutkunu hekimler seçildi.
AMBULANS MOTOSİKLETLERDE DONANIM TAM
Ambulans motosikletlerin olay yerinde her türlü acil tıbbi müdahaleyi yapacak donanıma sahip olduğunu anlatan İnan, bu araçlarda kalbi duran bir hastanın elektroşokla yeniden canlandırılabilmesini sağlayacak cihaz, solunumu duran bir hastanın desteklenebileceği ventilatör, kırık ve travmalarda kullanılacak boyunluk ve atel, yanıklarda kullanılacak setler bulunduğunu belirtti.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.