Nokia 1209

Nokia 1200 takipçisi Nokia 1209, 65k renkli CSTN (96 x 68 piksel) ekrana sahip. Telefonun arayüzü 80 farklı dilde görüntülenebiliyor. Düşük bütçeli telefon bu yanıyla ekonomisi gelişmekte olan ülkelere yönelik olduğunu belli ediyor. Beş ayrı telefon defteri olan Nokia 1209’da bunlardan her birine 200 kayıt yapılabiliyor. Nokia bu modeli için ses kalitesini arttırmak adına arkaplandaki gürültüyü gideren filtre kullandığını söylüyor. Diğer bir artı yön toz geçirmez tuş takımı ve ışıklar söndüğünde el feneri görevi yapabilen (Nokia 1200 gibi) aydınlatmaya sahip olması.
yi özellikler yukarıdaki paragrafta kaldı diyebiliriz. Telefondaki eksikler ise WAP tarayıcısı, MP3’lerin zil sesi olarak kullanılamaması, MMS, E-Mail ve Bluetooth.
Düşük seviyeli Nokia modellerinde renkli yerine monokrom ekran kullanılsa hem fiyatı daha aşağılara çekecek hem de pil performansını arttıracaktır. Zaten telefonda yapılacak multimedya işi olmadığı için ekranın renkli olup olmaması çok birşey ifade etmiyor. Ekran konusunda gösterilebilecek iyi bir örnek Nokia 1112.
Nokia 1209 için yurtdışı satış fiyatı vergiler hariç 35 euro. Çift bant telefonun 2008 ikinci çeyrekte satışa çıkması bekleniyor.
Kaynak teknomag

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.