Nokia 8800 Carbon Arte

Nokia, Arte serisine yeni katılımcısını duyurdu: Nokia 8800 Carbon Arte. Arte ailesinin geleneğine bağlı kalan tasarımdaki Nokia 8800 Carbon Arte karbon fiber kasasıyla dikkat çekici.
İşin aslı Arte ve Sapphire Arte ile aynı kasada olan Nokia 8800 Carbon Arte’deki fark kullanılan malzemede. Karbon fiber kasaya 3D şekiller işlenmiş. Bu haliyle LG KF750 Secret’ın pil kapağını akla getirmiyor değil.

Nokia 8800 Carbon Arte geleneği sürdürerek orijinal Arte’de de yer alan turn-to-mute ve tap-for time özelliklerini taşıyor. Dahili hız ölçer (accelerometer) sayesinde telefona iki hafif vuruşla saat bilgisi ekranda beliriyor (tap-for time). Diğer özellik turn-to-mute ise gelen çağrıya cevap vermek istemiyorsanız telefonu ters çevirmeniz durumunda gerekeni yapıyor.
Özellik bakımından tel değişiklik yerleşik hafızada göze çarpıyor. Nokia 8800 Arte’de 1GB yerleşik hafıza varken Nokia 8800 Carbon Arte’de bu 4GB kapasitesine çıkartılmış.
Carbon Arte’nin diğer özelliklerine göz atarsak 3 megapiksel otomatik odaklamalı kamera, 2″ QVGA OLED ekran (çizilmelere karşı dayanıklı kaplamaya sahip), 3G desteği, Bluetooth ve microUSB portu söyleneceklerden.
Önümüzdeki ay satışa çıkması beklenen Nokia 8800 Carbon Arte için beklenen yurtdışı satış fiyatı 1100 avro olacak (vergiler hariç). Telefonla beraber zengin aksesuar desteğinin gelmesi bekleniyor. Zaten böyle bir fiyata gelmezse ayıp olur.
Nokia 8800 Carbon Arte revealed, looks the price
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.