Nokia Bir Kez Daha Başrolde

Sinema dünyasının tanıdık teknolojik yüzlerinden olan Nokia bu kez konsept telefonu Aeon’u, yüksek bütçeli Echelon Conspiracy adlı filmde görücüye çıkardı.

Finli cep telefonu devi Nokia’nın ürünleri kamera karşısında o kadar rahatlar ki! Kaç sinema filminde Nokia’yı başroldeki cep telefonu olarak gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Hatta bu cümleyi yüksek bütçeli filmler olarak güncelleyelim. Transformers’da küpten bir parça ile cehennemden gelen energizer tavşanına dönüşen Nokia’yı, ya da Batman: Kara Şovalye’de Nokia XpressMusic 5800’ı hatırlarsınız.
Nokia’nın konsept ürünlerinde olan Aeon görsel olarak tıpatıp haliyle bu kez Echelon Conspiracy filminde karşımıza çıktı. İki dokunmatik ekrana sahip olan cihazın küçük ekranında tuş takımı ve bağlamsal menü düğmeleri yer alıyor. Filmde Nokia’nın adı geçmiyor ve cihaz GZT 650 olarak tanıtılıyor, tıpkı Batman’de olduğu gibi. Üretimi yapılmayacak konsept telefonlardan bii olacağını düşünmeye başladığımız bir anda yüksek bütçeli bir filmde karşımıza çıkması, Aeon için geri sayımın başladığı göstergesi olabilir. Nihai durum için resmi açıklamaya kadar sabretmemiz gerekecek.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.