Nokia Ekosistemini Büyütüyor

Kurumsal ekosistemini büyüten Nokia, işletmelere mobil çözümler sunmak için işbirliğini teşvik ediyor. Kanal ekosistemine operatör ve Bağımsız Yazılım Satıcılarını (ISV) da ekleyen Nokia, sayısı her geçen gün artan iş ortaklarının işletmelere mobilite çözümleri sunmaları için yeni işbirliği olanakları yaratıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia; kanal ekosistemine operatör ve Bağımsız Yazılım Satıcılarını (ISV) da ekledi. Nokia, bu sayede sayısı her geçen gün artan iş ortaklarının işletmelere mobilite çözümleri sunmaları için yeni işbirliği olanakları yaratacak. Nokia’nın, iş ortakları arasında işbirliğini teşvik edip, iş ortaklarının teknoloji uzmanlığını ve müşteri tabanını genişletmek için yaptıkları yatırımları desteklemek amacıyla hazırlanan yeni teşvik programları da bulunuyor.

Konu hakkında açıklama yapan Nokia yetkilileri şunu ifade etti: “Nokia, iş ortaklarını belirli alanlara yönelik komple çözümler sunmak üzere bir araya getiren bir ekosistem yarattı. İş ortaklarımız arasındaki işbirliğini teşvik ederek ‘verimli işbirliği’ konseptini hayata geçiriyoruz. Bunun iş yapma şeklimizde dönüşüm yaratarak gerçek fayda sağlayan mobilite çözümlerinin benimsenmesinde önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz.”

Kanal teşvik programların ön tanıtımı, Ekim ayında Lizbon’da düzenlenen ve 23 operatörün temsilcileri ve dünya çapında 400’ü aşkın Nokia for Business Kanal Programı üyesinin katıldığı Nokia for Business Global Kanal Toplantısı’nda yapılmıştı.

Nokia for Business Operatör Programı, operatörlere katma değerli mobilite çözümleri sunarak, bağlantılarını geliştirip satış rakamlarında artış sağlamalarını amaçlıyor. Başlangıç aşamasında operatörler için Mobilite, Ses ve Uygulamalar olmak üzere üç program dizisi bulunuyor. Bunların her biri, pazara çıkış
programları, teşvikler, eğitim ve desteği kapsayan toplam kanal çözümünü de içeriyor.

Nokia ISV’ler için, programı işletmelere yönelik mobil uygulamalar geliştiren Forum Nokia üyelerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Nokia, ürün/servis geliştiricileri mobilite ekosistemine dahil etmek suretiyle kullanıcılara komple çözümleri daha hızlı sunabiliyor. Ayrıca Forum Nokia tedarikçilerinin pazara çıkış imkanını artırıp, Nokia for Business kanal programı üyeleri için katma değerli uygulamaları da geliştiriyor. Program katılımcıları, böylece kar artışı sağlıyabiliyorlar. ISV programı başlangıç aşamasında, BT Kanal programındaki katmanlara uygun olarak Ses, Güvenlik ve Mobilite olmak üzere üç katmanı içeriyor.

2007’nin başında IT kanal ortağı programları ile birlikte başlayan Nokia for Business Kanal Programı, şu anda 450’yi aşkın yetkili iş ortağını içeriyor. Programın BT kanalının yanı sıra artık operatör ve ISV’leri de içermesi ekosistem içinde, çözümlerin daha fazla sayıda kurumsal müşteriye ulaşmasını sağlayan işbirliği olanaklarını artırıyor.

2008 Ocak ayında faal hale gelmesi beklenen yeni programlarla ilgili daha fazla bilgiye www.NokiaforBusiness.com/channel adresinden erişilebiliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.