Nokia'nın yeni Supernova serisi

Nokia, tarz sahibi kullanıcılara yönelik Supernova ürün grubunun duyurusunu yaptı. Yeni modeller Nokia Supernova 7610 7510, 7310 ve 7210.

Özgün tasarımlara sahip yeni Supernova ürün grubu, kullanıcılara şık tasarımlardan çarpıcı renkli değiştirilebilir kapaklara kadar, farklı seviyelerde kendi tarzlarını ifade etme özgürlüğü sağlıyor.
Cesur renklere sahip ürünler, her zaman bağlantıda kalmak isteyen tarz sahibi kullanıcılara da hitap ederek mobil işlevselliğin yanı sıra çeşitli müzik ve İnternet deneyimleri de sunuyor.
Nokia 7610 Supernova
Kayarak açılan kapağı ve pürüzsüz kıvrımlarıyla Nokia 7610 Supernova’nın Xpress-On kapakları, saf beyaz ön yüzünü dengeleyen ‘steel blue’ ve ‘red’ ya da sakin gri ön yüzüyle tezat oluşturan ‘bright lilac’ ve ‘steel blue’ renk seçenekleriyle sunuyor. Theme Colorizer özelliği ile kullanıcılar, diledikleri renkleri telefonlarında tuş aydınlatması ve duvar kâğıdı olarak uygulayabiliyorlar.
Üründe ikili LED flaş ve 8x dijital zoom işlevlerini içeren 3.2 megapiksellik kamera, fotoğraf paylaşımı için TV çıkışı ve anlık mesajlaşma gibi ilave özellikler sunuluyor. Kullanıcılar özel müzik tuşu, FM radyo ve MP3 çalar sayesinde müzik içeriklerini yönetebiliyor; Nokia Music PC İstemcisi ile de Nokia Music Store’a erişebiliyorlar. Ayrıca Nokia WidSets servisi sayesinde cep telefonları ile en sevdikleri web siteleri üzerinden içeriklere erişebiliyor ve bu içerikleri paylaşabiliyorlar.
Nokia 7510 Supernova
Tek tuşla açılabilen simgesel kapak tasarımı ile dikkat çekiyor. ‘Storm blue’, ‘red’, ‘emerald green’ ve ‘espresso brown’ ön ve arka Xpress-On kapak seçenekleri ile sunulan bu yeni model, “hidden-until-lit” (aydınlanıncaya kadar gizli) ekranı ve ikaz ışığı ile büyülü ışık efektleri içeriyor.
Nokia 7510 Supernova, yumuşak dokunuşu ve sağlam metal menteşesiyle keyifli bir kullanım vadediyor. NIPS, LED flaş, 4x dijital zoom işlevlerini içeren 2 megapiksel kamera, 512 MB microSD kart, geniş 2.2 inç QVGA ekran ve Nokia Search, Share on OVI ve Flickr’a kolay erişim sağlayan yeni kullanıcı dostu Nokia web tarayıcısı gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.
Nokia 7510 Supernova ile kullanıcılar, FM radyo ve geliştirilmiş MP3 çalar sayesinde müzik içeriklerini yönebiliyor; Nokia Music Store ve Nokia Music PC İstemcisi’ne erişebiliyorlar. İlave özellikler arasında YouTube bağlantısı; ücretsiz harita, rota ve yerel arama işlevleriyle navigasyon deneyimi sunan Nokia Maps 1.2 erişimi; A-GPS desteği ve Nokia WidSets servisi yer alıyor.
Nokia 7310 Supernova
Zarif ve ince bir tasarıma sahip olan Nokia 7310 Supernova, 3 boyutlu, dokulu, cüretkâr tasarımlar içeren ‘steel blue’ Xpress-On kapakların yanı sıra ‘wasabi green’ ya da ‘candy pink’ renginde ikinci bir ön ve arka kapak ile birlikte sunuluyor. Belirli pazarlar için ‘mushroom silver’, ‘plum jam’, ‘electric blue’, ‘yellow mellow’ ve ‘espresso brown’ içeren beş farklı ön ve arka kapak seçeneği de bulunuyor.
İlave özellikleri arasında 4x dijital zoom işlevi sunan 2 megapiksel kamera ve görüntü paylaşımı için TV çıkışı, anlık mesajlaşma ve önceden yüklenen oyunların TV’de oynanabilme yetenekleri yer alıyor. FM RDS radyo ve MP3 müzik çalar ise, müziğin keyfine her zaman her yerde varmak isteyen kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.
Nokia 7210 Supernova
İnce ve şık tasarımıyla Nokia 7210 Supernova, tarz ile sadeliği bir arada bulmak isteyen ve trendleri yakından takip eden kullanıcılara hitap ediyor. Parlak bir cilayla göz alan ‘bubble gum pink’ ve ‘vivid blue’ olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.
Nokia 7210 Supernova ile kullanıcılar, bilgisayar üzerinden yükledikleri ya da Nokia Music Store’dan satın aldıkları müzik içeriklerinin keyfine varabiliyorlar. Ayrıca cihaza yüklenebilen yeni Nokia Music PC İstemcisi ile de müzik içeriklerini yönetebiliyorlar. SD hafıza kartı yuvası sayesinde en sevdikleri müzik ve video içeriklerini kolaylıkla kaydederek dinleyebiliyor ya da izleyebiliyorlar. 2 megapiksel kamera ve Flickr erişim özelliği ile de fotoğraflarını tek tıkla paylaşabiliyorlar.
Çıkış tarihleri
Nokia 7310 Supernova’nın 2008’in 3. çeyreğinde; Nokia 7610 Supernova, Nokia 7210 Supernova ve Nokia 7510 Supernova’nın ise 2008’in 4. çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.