Nvidia DirectX 11'e Karşı

Daha iyi efektler ve daha yüksek bir grafik performansı. Nvidia’ya göre, son kullanıcılar bu kriterlerden çok, ekran kartını farklı uygulamalarda nasıl daha iyi kullanırımı düşünüyor.
Nvidia’nın yöneticileri geçen yaptıkları bir konuşmada, Microsoft tarafından geliştirilen DirectX 11 ara yüzünün ekran kartlarının satışlarını arttırmayacağını belirtti. Konuşmada, düzeltilmiş efektler ve yüksek bir grafik performansının satın almada etkili olmayacağını, son kullanıcılarının çok daha farklı özelliklere dikkat ettiklerini söylendi.
 
 
Nvidia’ya göre sadece grafik işlemcinin performansı ekran kartlarının satışlarını arttıracak. DirectX11, ekran kartı satışlarını arttırmayacak.
 
Nvidia’ya göre, DirectX11’in piyasada olması, kullanıcıları yeni bir ekran kartı almaya itmeyeceklerine inanıyor. Ekran kartlarının satışı yeni grafik işlemcilerinin piyasada olması ile artacağını, bunun da ancak grafik işlemcinin yeni uygulamaların hesap işlemlerinde kullanıldığı zaman (GPGPU-Computing) olacağına inanıyor.
 Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.