Obje tabanlı medya projesi iPhone ve RFID’yi biraraya getiriyor

RFID teknolojisi birçok yerde karşımıza çıkarak bizleri şaşırtıyor. Ancak şimdiye kadar bu teknoloji iPhone için uygulama geliştirenlerin dikkatini çekmemişti.

Tabii, kolayca erişebilecek bir RFID okuyucunun eksikliği uygulama geliştirmeyi de zorlaştırıyor. Ancak görünüşe bakılırsa Touch araştırma projesinin arkasındaki elemanlar zorluklara karşı göğüs germeyi iyi beceriyor.
Touch’ın elemanları ellerindeki iPhone’un arkasına bir RFID okuyucu monte etmişler ve okuyucuyu iPhone’un universal portu üzerinden bağlamışlar. Birkaç tane farklı oyuncağa RFID etiketleri eklemişler. Daha sonra işin programlama aşaması geliyor. Farklı etiketlere göre farklı video klipler tanımlanmış. RFID’li iPhone farklı oyuncaklara yaklaştırıldığında farklı video klipleri oynatmaya başlıyor. Bu video RFID’nin iPhone’da nasıl kullanılabileceğini göstermek açısından yararlı oluyor. Oyun oynamadan reklamlara kadar RFID teknolojisi, iPhone’lar için de büyük bir potansiyel taşıyor. Merak edenler için Touch’ın videosu yazının devamında.
İlgili — NearField
Kaynak: www.teknoblog.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.