Ofis yaşamı kilo aldırıyor

Gününün çoğunu masa başında çalışarak geçirenlerin çoğu sağlıksız beslenmeden şikayetçidir o halde neler yapabilirizPek çok insan, çalışırken doğru beslenmeye fırsat bulamadığından yakınır. Fazla kiloların yegane suçlusu da, çoğunlukla uzun süren çalışma saatleri olarak gösterilir. Oysa çalışırken de doğru beslenmek ve kilo almak yerine fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Diyetisyen Seçil Kenar, “Ofis yaşamında sağlıklı beslenmenin yolları” hakkında bizleri bilgilendiriyor.
Ofiste de olsa hareketsiz kalmayın
Son yıllarda obezite artışının en büyük nedenlerinden biri de, egzersiz yapma alışkanlıklarınızdaki ve günlük hareketlerinizdeki azalmadır. Teknolojinin gelişimi ile özellikle iş yerlerinizde, masa başında geçirdiğiniz zaman her geçen gün artarken, bununla doğru orantılı olarak uzun saatlerini masa başında geçiren ofis çalışanları için obezite riski de artıyor.
Ofis yaşamı kilo aldırıyor
Ofis çalışanlarında obezite görülme sıklığının artış nedenleri arasında, uzun süre hareketsiz masa başında oturmanın yanı sıra, abur-cubur atıştırmak, öğle yemeğini, masada fast food tarzı yağlı ve kalorili besinlerden oluşan bir menüyle yapmak; masada su yerine, sürekli çay, kahve, meşrubat tarzı besinleri tüketmek, ofis içerisinde ara öğün bulundurmamak, toplantıların sık ve uzun saatler alması sonucunda ara veya ana öğünleri atlamak gibi birçok neden sayılabilir. Eğer siz de bir ofis çalışanıysanız, bu belirtilen konularda önlem almanız gerekir;
Bakın bu önlemler neler
Kaynak ve devamı için:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.