ÖSS sonuçları yarın açıklanıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS Yerleştirme sonuçlarının yarın açıklanacağını söyledi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS yerleştirme sonuçlarının yarın açıklanacağını bildirdi. Yarımağan, yarın saat 09.30’da sonuçların ilan edileceğini, adayların sonuçları internetten öğrenebileceklerini kaydetti.
Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına, kontenjanı olmayan açıköğretim programları hariç toplam 643 bin 528 öğrenci yerleştirilecek.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilen ÖSS ile 21 Haziran 2009’da yapılan YDS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı.
Sonuçlar yarın saat 09.30’dan itibaren ”http://osys.osym.gov.tr” ve ”http://osys2009.osym.gov.tr” internet adreslerinden öğrenilebilecek. Yerleştirme sonuçları ile kayıt işlemlerine ilişkin duyuru da aynı saatte ÖSYM’nin internet sitesinde yer alacak.
Bu arada, daha önce ilan edilen kontenjanlara göre, merkezi yerleştirme sonucunda devlet ve vakıf üniversiteleri ile KKTC ve yurt dışındaki üniversitelere, açıköğretimin kontenjansız programları hariç toplam 643 bin 528 öğrenci yerleştirilecek.
Devlet üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına toplam 529 bin, vakıf üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına toplam 73 bin öğrenci alınacak.
Üniversitelerin kontenjanları geçen yıla göre yaklaşık 90 bin artırılmıştı.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.