Rekabet afişlere sıçradı

Teknoloji firmaları kıyasıya bir rekabet halinde.. Forum İstanbul’da Bimeks iki afişle rakiplerine cevap verdi.
Teknoloji firmalarının rekabeti kızıştı. Firmaların yarışı futbol küluplerinin pankartlarla yaptıkları savaşa dönüştü..
Bimeks, Media Markt’ın tartışılan reklamlarına iki afişle gönderme yaptı.
Bilindiği gibi “Ben koyun değilim! Ben aptal değilim. Ben öküz değilim” gibi afişler çok konuşulmuştu..
Forum İstanbul alışveriş merkezinin açılışı bu ilginç rekabete tanıklık etti. Media Markt’ın diğer markası Satürn’ün ilk kez boy gösterdiği merkezde Bimeks bu iki firmaya dolaylı bir mesaj verdi.
“ne mars’ta ne venüs’te teknoloji burada”, “Sazanlar akvaryumda teknoloji burada” gibi iki afişle Bimeks rekabeti afişlere taşıdı..
En hızlı büyüyen 2. şirket Bimeks
Türkiye’nin son 10 yılda en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Goldaş birinci, Bimeks ikinci, Penta bilgisayar ise üçüncü sırada yer aldı.
Geçen yıl bu 100 şirketten en büyük ciroyu 6,8 milyar dolar ile Turkcell yaparken, bunu 4,6 milyar dolar ile Sarkuysan, 3,6 milyar dolar ile Oyak-Renault izledi.
CNBC-e Business, 3 bin 500 şirketin son 10 yıllık performansını inceledi ve 100 milyon dolar ve üstü ciroya sahip 547 şirket arasından Türkiye’nin büyü me rekortmeni 100 şirketi tespit etti.
Araştırmaya göre, “en istikrarlı 100” diye ifade edilen bu şirketlerin son 10 yılda ciroları 8 kat artarak, geçen yıl 72,3 milyar dolara ulaştı. Oysa bu şirketlerin bundan sadece 10 yıl önce 8,9 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.
Bu 100 şirketin 43’ü cirosunu ortalamanın üzerinde artırmayı başarırken, 19’u ise 1 milyar dolar ciro barajını geçerek milyar dolarlıklar kulübüne adını yazdırdı.
Son 10 yılın büyüme şampiyonu, milyar dolarlık şirketler kulübüne adım atmak üzere olan Goldaş, 1998’den beri cirosunu dolar bazında tam 56 kat arttırmayı başarırken, bunu 52 katlık artışla teknoloji perakendecisi Bimeks takip etti.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.