Roman tutkunlarına iyi bir haberimiz var!

Edebiyat severleri hayli iddalı bir romandan haberdar etmek istiyoruz. Doğan Erdem’in ‘İda’nın Merhameti’ adlı romanı çıktı!Doğan Erdem’in ilk romanı İDA’NIN MERHAMETİ Postiga Yayınları’ndan çıktı.
Kaz Dağları’nın gölgesinde, tarihin, efsanelerin tam ortasında kendi kaderleriyle yüzleşecek altı insan, derme çatma bir konakta, Merhamet Amca’nın hikayeleriyle yoğrulan bir yolculuğa çıkıyorlar. Yavuz Sultan Selim’in küpesinin peşinde olan genel yayın yönetmeni Behzat, ona bu yolculuğunda eşlik eden eski bir “yol” arkadaşının kızı olan Eylem, Mısıratlı Köyü’ne ölen kocasının anısıyla yüzleşmeye gelen Zeynep, gizemli bir İstanbullu olan Burak Bey ve hikayeye burada katılan Ayla ve Murat.
Örselenmiş yaşamların, aşk kırgınlıklarının, duyguların esiri oluşumuzun, içimizdeki kötülüğü açığa çıkaran saplantılı tutkularımızın hüküm sürdüğü bu hikaye, romanın paralel kurgusunda ilerleyen Yavuz Sultan Selim, solaklar ve Osmanlı Tarihi’ne hayat veren Hasan Can’ın varaklara işlenen el yazmalarıyla kesişiyor.
İda’nın Merhameti, Tebriz’in capcanlı sokaklarından geçerek, Barselona’nın geniş meydanlarına uzanırken, Mısır’ın ve iki İstanbul’un kusursuz betimlenen yaşayışlarından portreler eşliğinde, bizi Kaz Dağları’nın efsanelerle ve mitlerle çevrelenmiş ve içinde sonsuz zenginlikleri barındıran atmosferini solumaya davet ediyor.

Adelayda’nın Taçlı Hatun’a dönüşen yazgısının üzerinden yüzyıllar geçtikten sonra bile, aşkın ve aldatmanın daha pekçok kadının yoluna çıktığını görüp, kahramanlarımızın düş kırıklıklarını ve sevinçlerini onlarla birlikte yaşıyoruz.
İda’nın Merhameti; kent yaşamından, karmaşadan, stresten kaçıp yalın bir yaşamı düşleyeceğimiz bir dağ köyünde, küçücük eski bir konakta bizleri konuk edip insan ruhunun derinliklerini ve karanlıklarını çözümlerken, Ege’nin doğal güzellikleri de okuru kendi sofrasına buyur ediyor.
Aşkın, tarihsel gizemlerin ve tutkulu insanların yaşamdan kopup getirdikleri öyküleriyle varolan bir roman okumaya hazır mısınız?
TAKLİDE KARŞI METALİZE KAPAK
Hem taklidin önüne geçmek hem de okura kaliteli bir kitap sunmak amacıyla metalize kapak kullanılan İDA’NIN MERHAMETİ tüm kitapçı raflarında 27 TL barkod fiyatıyla yerini aldı.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.