Samsung i900 Omnia

Samsung yeni modeli Samsung i900 Omnia ile 3G iPhone‘a ciddi bir rakip getirdi. Windows Mobile PocketPC tipindeki telefonun özellikleri HTC Touch Diamond ile benzer. Ancak HTC’nin sunduğu TouchFLO 3D grafik arayüzü Samsung’un sunduğundan daha göz alıcı. www.teknolojiweb.net
Windows Mobile 6.1 Profesyonel işletim sistemli Samsung i900 3.2″ WideQVGA (240 x 400 piksel) ekrana sahip. Samsung i780’de bulunan optik fare bu modelde de yer alıyor. Çekim yönünden iddialı modelde 5 megapiksel otomatik odaklamalı kamera özellik listesinde. Ek kamera özellikleri olarak yüz ve gülümseme tanıma ve otomatik panorama çekim var. Dahili GPS alıcıya sahip Samsung i900’de geotagging özelliği de kullanılabilecek.
Nokia N-Serisi ile Geotagging

Samsung tasarıma da önem vererek kalınlığı 12.5mm tutarak fırçalanmış arka siyah kapakla kibar bir görünüm yakalamış. Ancak genel görünüm Apple iPhone‘u fazlaca andırıyor. Daha da fazlası Samsung i900, iPhone ile aynı kapasiteli modellerde olacak. 8GB ve 16GB i900 modelleri iPhone’dan farklı olarak microSD kart yuvasına da sahip olacaklar.
Samsung i900 Omnia’da dört bant GSM/GPRS/EDGE desteğinin yanında HSDPA 7.2Mbps bağlantı ile hızlı sörf yapmak mümkün. Dahili hız ölçer (accelerometer) sayesinde telefonun duruşuna göre grafik arayüz çevriliyor. Bütün bunların yanında Wi-Fi desteğiyle Samsung i900 çok çekici bir hal alıyor.
Usb port, RDS’li FM Radyo ve stereo Bluetooth (A2DP) PocketPC’nin değineceğimiz son liste özellikleri. Apple iPhone’un yenilikçi arayüzüyle baş etmenin zorluğunu anlayan Samsung, TouchWiz grafik arayüzünü Windows Mobile ile bütünleştirmiş. İlk olarak Samsung F480’de kullanılan TouchWiz değerlendirmelerde olumlu not almıştı. www.teknolojiweb.net
Samsung TouchWiz Grafik Arayüzü
Avrupa’ya Temmuz ayında gelecek Samsung i900 Omnia’nın bu çıkış tarihi kaderin bir cilvesi olarak 3G iPhone çıkışıyla çakışıyor.
Samsung i900 Omnia announced, live pics inside
Kaynak: teknomag.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.