Samsung M8800 Pixon

Güney Kore’li Samsung’dan 8 megapiksel kameralı yeni bir model Samsung M8800 Pixon. Samsung i8510 INNOV8 ardından gelen ikinci 8 megapiksel kameralı telefon piyasada çıtayı yüksek tutan Samsung’un iddialı bir modeli. Ülkemizde satışı bulunan INNOV8’in ardından kısa bir süre içinde M8800 piyasaya sürülecek.

Samsung yüksek çözünürlükte kameraları üst düzey modellerine entegre etmesi sonucunda bu işin tanıtımını üstlenecek bir site açmaktan da geri durmuyor. Bağlantısı burada olan site tam anlamıyla 2 Ekim’de faaliyete geçecek (sitede, profesyonel bir sokak fotoğrafçısının kamera telefonla neler yapabildiği gösterilecek). Siteden edindiğimiz bilgi telefonun “Pixon Camera Phone” olarak adlandırılması. Telefon bu tabiri gelişmiş kamera özellikleriyle hak ediyor (auto-panorama shot, face, smile and blink detection, advanced shake reduction).
Samsung’un bu açıdan telefona yaklaşımı tam ekran dokunmatik Omnia tarzı ancak Windows Mobile işletim sistemi kaybıyla kamerası daha güçlü (iPhone ve Sony Cyber-shot karışımı) özelliklerde olan bir sınıfı ortaya çıkartması.
Dört bant GSM, HSDPA ile 3G, 240 x 400 piksel çözünürlüğünde 256k renkli 3.2″ dokunmatik ekran Samsung M8800’den bilgiler. Otomatik odaklamalı 8mp kamera, TV-çıkış, dahili GPS alıcı*, ekranın otomatik konumlanması (accelerometer), RDS FM radyo, microSD kart yuvası, saniyede 30 kareye kadar WVGA (740 x 480 piksel) video kaydı (QVGA@120fps), DivX ve Xvid oynatımı, SRS (surround sound system) Virtual 5.1 sanal çevresel ses öne çıkanlar.
* Piyasaya çıkışında bir değişiklik olmazsa Wi-Fi özelliğinin yer almadığı ve GPS özelliğinin henüz resmiyete kavuşmadığı (kaldı ki 8mp bir kamera telefonda geotagging yapmak oldukça önemli olacaktır) Li-Ion 1000 mAh kapasiteli pile sahip Samsung M8800 Pixon, Ekim ortasında ilk olarak Fransa devamında Avrupa ve Asya’ya yayılarak çıkışını gerçekleştirecek.
Kaynak: www.teknomag.com

Önceki İçerikBlackBerry Storm 9500
Sonraki İçerikLG KP500
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.