Saniyede 97 MByte Veri Transfer Hızı

PQI, USB 3.0 teknolojisine sahip olan Cool Drive U366 adlı USB bellek ile saniyede 97 MByte veri transfer hızına ulaştı.
USB 3.O teknolojisi büyük bir hızla yayılıyor. Anakart, kontrol üniteleri ve sabit disk derken şimdi de USB belleklerle tanışma fırsatı geldi. Buna en güzel örnek PQI’in yeni ürünü olan Cool Drive U366 adlı ürünü.
87x22x12 mm büyüklüğünde olan ve 16,32 ve 64 GByte kapasitelerinde satılacak olan Cool Drive U366, saniyede 97 MByte okuma hızı ile göz dolduruyor. USB 3.0 teknolojisine sahip olan PQI, hakkında daha fazla bir bilgi ne yazık ki yer almıyor. Üretici bu ürünün yazma hızını vermemesi birçok kişide kuşku uyandırıyor.
USB 3.0 teknolojisi USB 2.0 teknolojisi ile kıyasla 10 kata daha hızlı.
Normal şartlar altında saniyede 4.8 Mbit bir hıza sahip olan USB 3.0 (teorik olarak) teknolojisi, USB 2.0 ile kıyasla 10 kat daha hızlı. Fakat yapılan bazı testlere bakıldığında teorik performans ile gerçek performansın tutmadığını görüyoruz. PQI bu yüzden olsa gerek yeni ürününde sadece okuma hızını veriyor. Yazma hızı ve ürünün fiyatı hakkında htüm bilgileri saklıyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.