SİGARANIN CİLDE ZARARLARI

Sigara, tepeden tutun, tırnağa kadar, bedenimizin her noktasına zarar. Özellikle cilt üzerindeki olumsuz etkileri, çok çok fazla. Cildin 2 büyük düşmanından birincisi, aşırı güneş ışığı, diğeri ise, sigara. Sigaranın cilt üzerindeki olmsuz etkileri
Sigara içmek, cildin çok hizli bir sekilde yaslanmasina neden olur. Sigara içmek, vücuttaki kolajenin tekrar üretimine engel olur, ciltteki suyu yok eder, göz ve agiz çevresinde çizgiler olusmasina, o bölgelerin büzüsmesine neden olur. Ayrıca, elastin üretimini de zarar ugrattigindan, cildin esnekligini kaybettirir.
Nikotinin kan damarlarini daraltmasi ve cilde giden oksijen ve besin degerlerinin minimuma indirmesi nedeniyle, sigara içenlerin cansiz ve soluk benizli bir dis görünüsleri olmaktadir.Ayrıca, sigara içmekten dolayı, vücutta artan karbon monoksit, ciltteki oksijeni yok etmektedir.
 Sigara içmek, akcigerleri ve diger organlari tahrip etmektedir, ayni zamanda vücudun C vitamini depolarini yok etmektedir. C vitamini, cildin kendini onarmasi için gereken vitaminlerden biridir, Ayrıca sigara içerken olusan asirici sicaklik da cildi tahris eder.
 Sigara içmekle, hem vitamin depolarını, hem de kolojen dopolarını yok ettiğinizi bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.
Bu içerik internet kaynaklarından yararlanılarak sitemize eklenmiştir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.