Şimdi de tavşan vebası çıktı

Beyşehir Emen beldesinde 11 kişi Tavşan Vebası olarak da bilinen Tularemi şüphesiyle tedavi altına alındı.
Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Emen beldesinde 11 kişi Tavşan Vebası olarak da bilinen Tularemi şüphesiyle tedavi altına alındı. Konya Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci numune alınan bir kişinin sonucunun pozitif çıktığını diğerlerinin ise tahlillerinin devam ettiğini söyledi.
Beyşehir ilçesine bağlı Emen kasabasında 11 kişi değişik şikayetlerle sağlık ocağına müracaatta bulundu. Köyde inceleme yapan sağlık müdürlüğü ekipleri 11 kişiyi Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Tedavileri ayakta yapan hastalar daha sonra taburcu edildi. Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, endişe edecek bir durumun olmadığını söyledi.
Şüphe üzerine numune alınan kişilerden sadece birinde Tularemi görüldüğünü açıklayan Küçükkendirci, “Üniversitedeki uzman hocalarımızla birlikte köyde tarama yapıldı. Hastalığın kaynağının içme suyu olduğunu düşünüyoruz. Köye içme suyu sağlayan depolardan birinin pınar suyu olduğunu belirledik. Hastalığın bu suda ölen bir hayvandan bulaşmış olabileceği yönünde. Soruşturmalarımız sürüyor. Tüm su depoları ilaçlandı. Tıp fakültesinde tedavisi tamamlanan hastalar taburcu edildi.” dedi.
 Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.