Sinema ve dizi oyuncusu, yazar Nihat Nikerel, kalp krizi geçirerek yaşama veda etti.

Kurtlar Vadisi dizisinin Seyfo Ağa’sı Nihat Nikerel, kalbine yenildi. 59 yaşındaki sanatçı evinde ölü bulundu.
Sinema ve dizi oyuncusu, yazar Nihat Nikerel, kalp krizi geçirerek yaşama veda etti.
Dün gece evinde yatağına yatan Nikerel’in, uykusunda geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü, sabah saatlerinde fark edildi.
Star TV’de yayımlanan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin ilk bölümlerinde “Seyfo Ağa” karakterini canlandıran 59 yaşındaki sanatçı, pazartesi günü toprağa verilecek.
ARAP KADRİ, CEHENNEM CEVDET VE NECDET REİS’Tİ
Nikerel, “Kurtlar Vadisi”yle birlikte, “Süper Baba” dizisinde “Arap Kadri” adlı bir mafya babasını, “Sıcak Saatler”de babacan ama aynı zamanda tam bir görev adamı olan “Cehennem Cevdet”i, “Bizim Ev”de “Necdet Reis”i, “Şaban Askerde”de “Kurşun Binbaşı”yı, “Deliyürek-Bumerang Cehenmemi’nde” Kerim Ağa’yı, “Zerda”da “Hasan Ali”yi ve “Ağır Roman”da “Arap Sado”yu başarıyla canlandırmıştı. 1950 Çorum doğumlu olan Nihat Nikerel, “Yalansız Yalnızlığım”, “Ay Zamanı Zalımca ve Aralık’tı” adlı kitapların da yazarıdır.
Nikerel, bir söyleşisinde, “Ben tam bir gönül adamıyım. Kimsenin kalbini kırmam. Karıncayı incitmem bilirim ki şan şöhret bir gün gelir geçer… Baki kalan dostluklardır” demişti.
Ünlü yönetmen Osman Sınav’ın, “Sen bu diziye renk katacaksın” diyerek “Bumerang Cehennemi” filminden “Kurtlar Vadisi”ne transfer ettiği Nihat Nikerel, dizide İstanbul’un sayılı kabadayılardan Seyfullah Kaya’yı canlandırmıştı. 1972-1976 yılları arasında uzun bir dünya seyahati yaparak yurda dönen sanatçı, 1985 yılında senaryolaştırılabilecek öykü yazarak sinemaya adım attı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almanın yanısıra kitap yazmaktaydı.
 Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.