Sosyal Ağ Siteleri Ne İstiyor?

Yapılan bir çalışmaya göre, ünlü sosyal ağ sitelerinin kullanıcıları, isteklerini belirtti. Geleceğin sosyal ağı bu isteklere göre şekillenebilir.
Sosyal ağlar, internetin tüm geleceğini oluşturuyor mu dersiniz? Şu an için oluşturmasa bile, ileride internetin böyle bir geleceğe sahip olabileceğini tahmin etmek çok da zor değil. Hem kullanıcılar, hem de sosyal ağ siteleri, bu tür bir istek içerisinde olduğundan dolayı, bu sosyal ağ denen kavramı ileride daha sık duyacağız gibi. Yapılan bir araştırma da bunu doğruluyor zaten. Ünlü sosyal ağ siteleri Twitter ve Facebook üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcılar, tüm işlerini bu siteler üzerinden halletmeye meyilli.
 Araştırmayı gerçekleştiren Chitika adlı reklam ağı firmasının verileine göre, çalışmaya katılan Twitter kullanıcılarının %28.49’u, Twitter üzerinden tüm haberlere ulaşmak istiyor. %22.56’sı ise, Twitter üzerinden sinema ile ilgili tüm bilgilere erişebilmek istiyor. Teknoloji ile ilgili haberlere, gelişmeleri ve verileri Twitter’da görmek isteyenlerin sayısı ise yalnızca %7.98’de kaldı.
Facebook’ta ise durum biraz daha farklı. Facebook kullanıcılarının %33.22’si teknoloji ile ilgili her şeyi Facebook’ta görmek istiyorken, %18.29’u genel bilgiler, yaşam rehberi gibi bilgilerin, uygulamaların Facebook’ta olmasını istiyor. Her türlü haberi Facebook’ta görmek isteyenlerin sayısı ise %18.25’te kaldı.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.