Telefondaki Oyunu Bilgisayarda Oynama

Telefonda oynanan oyunların bilgisayarda daha kolay ve pratik bir şekilde oynanması mümkündür. Telefondaki oyunu bilgisayarda oynamak adına kullanıcılarının yapması gereken tek işlem tercih edecekleri bir emülatörü bilgisayara kurmaktır.  Emülatörler, Android işletim sistemine sahip özel programlardır ve bilgisayara kurulduktan sonra tıpkı bir tablet kulanı gibi işlem yapılmasına imkân tanır. Bu açıdan telefondan Google Play üzerinden indirerek oynadığınız tüm oyunları kolay bir şekilde sizler de bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Kullanıcıların bu konuda farklı alternatifleri vardır. Bu bakımdan aşağıda yer alan alternatifleri değerlendirerek uygun bulduklarınızı kurabilir ve hemen oyun hesabınız ile oturum açarak telefonunuzda sevdiğiniz oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Nox Player

Tercih edebileceğiniz ilk emülatörlerden bir tanesi olan Nox Player, Android işletim sistemini kullanıma sunmaktadır. Sade ve basit yapısı sayesinde akıcı bir şekilde oyun deneyimi sunan bu emülatörde üstelik klavye tuşlarını özel olarak atayabilir ve pek çok farklı özellikten yararlanarak hızlı bir deneyim elde edebilirsiniz. Bu emülatörün ön plana çıkmasındaki en önemli çok sade yapısı olması ve bilgisayarı yormamasıdır.

BlueStacks

Daha gelişmiş ve özel ayarlara ulaşmak isteyen kullanıcılar ise Bluestacks tercihinde bulunabilir. Android kullanan ve bilgisayardan oyun oynamayı bilen çoğu kişinin tercih ettiği bu uygulama, üstelik özel bir mağazaya da sahiptir. Pek çok farklı oyun ve uygulamanın optimize edilmiş halini bulabileceğiniz bu özel mağaza sayesinde, oyunları çok daha akıcı bir şekilde oynamanız mümkündür.

MEmu

Tercih edebileceğiniz bir diğer emülatör ise Memu olmaktadır. Piyasaya yeni çıkan ve bu nedenle yeni taraftarları oluşmaya başlayan uygulama, üstelik farklı işletim sistemleri arasında seçim yapmanızı sağlıyor. Böylece özel bir işletim sistemini tercih etmeniz gerekiyorsa Memu ile çok daha kolay bir şekilde bunu yapabilirsiniz.

Ko Player

Tercih edebileceğiniz son emülatör ise Ko player. Daha hafif bir yazılım olarak standart özellikler ile sunulan bu uygulama, özellikle sadece oyun oynamak istiyorsanız yeterli olacaktır.

Mevcut dört alternatifin her biri, oyun oynamanız adına yeterli olacaktır. Telefonda oynadığınız oyunları bilgisayarda oynamak için öncelikli olarak bu emülatörlerden uygun bulduğunuzu bilgisayarınıza indirmeniz, ardından kurulum aşamalarını tamamlamanız gerekir. Uygulama başladıktan sonra ise Google Play hizmetlerini erişebilmeniz adına bir Google hesabı tanımlamanız gerekecektir. Bu hesap tanımlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte Google Play Store ya da emülatör mağazasından oyunları ya da uygulamaları inceleyerek hemen değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.