Telekom'dan 8 Mbps'lik internet

Altyapısını geliştiren Türk Telekom, internet hizmetinde yeni bir uygulamaya giderek 8 Mbps’ye kadar hızları tek tarifede topluyor.
Altyapısını geliştiren Türk Telekom, internet hizmetinde yeni bir uygulamaya giderek 8 Mbps’ye kadar hızları tek tarifede topluyor.
Türk Telekom, geniş ağı ve altyapısını kullanarak daha fazla aboneye erişmek için sunduğu internet hizmetinde yeni bir uygulamaya gidiyor. Müşterilerinin kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğu jettvel ve jettfon gibi yeni ses tarifelerini geçtiğimiz aylarda pazara sunan Türk Telekom, şimdi de internet için tek fiyata en yüksek hızı vermeyi amaçlıyor. Türkiye’deki tüm İnternet Servis Sağlayıcılar (İSS) müşterilerine daha yüksek hızda, uygun fiyatlı ADSL hizmeti sunabilecek.
İnterneti daha geniş kitlelere, daha yüksek hız ve daha yüksek erişim olanağı ile sunmayı hedefleyen Türk Telekom, bu yeni internet hizmetinde 8 Mbps’ye kadar olan tüm internet tarifelerini tek bir fiyatta topluyor.
Türk Telekom’un teknolojik altyapısına ilişkin bilgiler veren Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, sadece 2008 yılında sabit, mobil ve geniş bant altyapısına konsolide olarak 1,8 milyar TL yatırım yapıldığını, 2009 yılında ise 1,8-2 milyar TL yatırım yapılmasının hedeflendiğini söyledi. Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:
“Türk Telekom olarak Türkiye’ye karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Bu doğrultuda sadece Türk Telekom müşterilerine değil tüm Türkiye’ye katma değerli hizmetler sunmak ve müşterilerimize çağın en ileri iletişim hizmetlerini verebilmek için teknolojik altyapımızı sürekli geliştiriyor, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Daha fazla kişinin daha hızlı internet bağlantısına daha düşük ücretle erişebilmesi hedefiyle yatırımlarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.”
Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros da, internet yurtdışı çıkış hızı ve mevcut kapasiteyle ilgili bilgiler verdi. Toros, “Türk Telekom olarak Türkiye’deki internet kullanımını artırmak amacıyla 2008 yılında TTNET dışındaki servis sağlayıcılara yönelik bir promosyon başlattık. Bu promosyon ile İSS’ler kar marjlarını yüzde 20 ila 25 oranında artırabiliyor. TTNET dışındaki İSS’lere yönelik pozitif ayrımcılığa devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Yeni tarife seçenekleriyle ilgili bilgi veren Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ise, “Türk Telekom olarak ses tarafında Jettvel, Jettfon gibi yeni nesil tarifelerimizde olduğu gibi, 8 Mbps internet paketimizle de müşterilerimize daha yüksek hızı daha uygun fiyata sunuyoruz. Yüksek kapasitede hızları yüksek kalite ile kullanıcılara ulaştırıyoruz” dedi.
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.