Treo 750 sahipleri Windows Mobile 6.0′a ücretsiz geçiyor

Windows Mobile 5.0 ile gelen Palm Treo 750 sahipleri, cihazlarını 6.0 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebiliyor.
Palm Treo 750’lerde Windows Mobile 6.0 Güncellemesi ücretsiz olarak yapılabiliyor, Türkçe Lokalizasyon ve TurkcellPDA ayarları yüklenebiliyor. Windows Mobile 6.0 güncellemesi, Windows Mobile 6 Professional ve Sistem Sesi Kaybı güncellemesini içeriyor. Güncelleme, yeni arayüzlü takvim yönetimi; yeni e-posta, HTML/Akıllı Filtreleme, SharePoint erişimi; Bluetooth üzerinden sesli komut verebilme ve USB kablo üzerinden şarj etme gibi değişiklikleri kapsıyor.
Windows Mobile 6, e-postalarda HTML desteği, Web ve SharePoint erişimi sunuyor. Böylece metin ve resimler kişisel bilgisayarda olduğu gibi görüntülenebiliyor, ayrıca metin ve resimlere Exchange Server 2007 gibi kurumsal e-posta sunucusu, Windows Live Hotmail gibi Web tabanlı hesaplar ya da diğer popüler servis sağlayıcıları üzerinden erişilebiliyor. Windows Mobile 6 ayrıca, Windows Mobile için Windows Live hizmetlerini de içeriyor. Kullanıcılar, Windows Live Messenger ile aynı anda birden fazla kişi ile sohbet edebiliyor, dosya ya da resimleri kolaylıkla paylaşabiliyor, sesli not kaydedebiliyor ya da gönderebiliyorlar.
Platformun yeni sürümü, kullanıcılara Microsoft Office deneyimini, mobil Office Outlook, Office Word, Office Excel ve Office PowerPoint ile yaşatıyor. Kullanıcılar, Word dokümanlarını ve Excel sayfalarını orijinal formatında inceleyerek düzenleyebiliyorlar. Ayrıca PowerPoint sunumları da cihaz üzerinden incelenebiliyor.
Windows Mobile 6, kullanıcılara Outlook e-postalarını, ajandalarındaki değişiklikleri, kişiler ve görevler listesindeki yeni girişleri Microsoft Exchange Server üzerinden saniyeler içinde alabilmelerine olanak tanıyan Direct Push Teknolojisi sunuyor. Windows Mobile 6, ayrıca cihaz güvenliği ve yönetimi ile ilgili bir dizi önemli işlevi de içeriyor. Bu işlevler sayesinde kullanıcılar, cihazın çalınması ya da kaybolması halinde, cihazdaki verileri uzaktan silebiliyorlar.
Treo 750’nize bu güncellemenin gerekip gerekmediğini öğrenmek için Start/Başlat’a basarak Settings/Ayarlar’ı seçin. Daha sonra System/Sistem sekmesinden About/Hakında seçeneğine tıklayın ve Phone/Telefon sekmesine girin. Software Version/Yazılım Sürümü’ne bakın. Eğer buradaki yazılım sürümü TREO750-2.23 XXX-‘ten düşük ise bu güncellemeyi yüklemeniz gerekir.
Güncelleme yapıldıktan sonra cihaz İngilizce olarak açılıyor. Bunun için Türkçe Lokalizasyon ve TurkcellPDA ayarlarının yüklenmesi gerekiyor.
Windows Mobile 6.0 Güncellemesi ve Türkçe Lokalizasyon ve TurkcellPDA ayarları, 31 Ekim 2008 tarihine kadar Palmclubturkiye.com adresinden yüklenebilecek.
İLGİLİ DİĞER HABERLER
– İş dünyasının son oyuncağı
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.