Twestival ile Twitter kullanıcıları ‘Dünyayı Değiştirecek’ dakikaları kutlayacak

250’den fazla Dünya şehri 25 Mart 2010 tarihinde aynı gün Twitter partisi düzenliyor.
25 Mart 2010’da 24 saat boyunca İstanbul’un da arasında olduğu 250’den fazla dünya kenti, Twitter üzerinden birbirini tanımış gönüllü organizatörler eşliğinde Twestival’i kutlayacak. Twitter’ın dünya çapındaki her kullanıcısının, yerel ve global bağış toplamayı sağladığı bu organizasyon, internetin sosyal yaşamı iyileştirme gücünü de ortaya koyuyor.
Hareketin lideri Amanda Rose, bir röpörtajında ‘Bu hareketin dünya çapında bu kadar pozitif karşılanması bizleri çok mutlu etti.
 Bu tip sosyal sorumluluk aktiviteleri, sanal dünyada tanımadığımız insanlarla bir araya gelmek ve böylece yardıma muhtaç vakıflara bağış toplamak için çok faydalı oluyor. Twestival %100 gönüllüler tarafından yapılmakta ve tüm gelirleri seçilen vakfa aktarılmaktadır. Bu sayede binlerce hayat üzerinde pozitif bir etkimiz oluyor.’ dedi.
İlk Twestival Global sonucunda, Etiyopya, Hindistan ve Uganda’da toplam 55 su kuyusu açıldı ve 17.000 çocuğa ömür boyu içme suyu sağlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Twestival Global için yine tüm dünya kenetlenerek iyilik yarışında olacak.
Twestival, Londra, Paris,New York, San Francisco, Toronto, Vancouver, Edinburgh, Frankfurt, Amsterdam, Beijing, Sidney, Melbourne ve Lima gibi birçok cosmopolit kentte kutlanmakta. Detaylı bilgi için web adresi; www.twestival.com
2009’da hem global hem de yerel olarak İstanbul’da da düzenlenen Twestival’lerde Charity Water ve TODEV (Türkiye Otistikleri Destekleme ve Eğitim Vakfı) desteklendi. Bu yıl hazırlıkları devam eden etkinlikte tüm dünyada olduğu gibi elde edilen gelirler, Madonna’nın da destekçisi olduğu Concern Worldwide vakfına bağışlanacak.
Dünya çapındaki bu büyük iyilik hareketi; ‘twitter üzerinden sosyal farkındalığı arttırma’ amacıyla 2010’da Concern Worldwide için bağış toplayacak. (www.concern-worldwide.org ve )
Istanbul Twestival Global 2010 faaliyetlerini ve gelişmeleri takip etmek için istanbul.twestival.com adresini ziyaret edebilir, twitter üzerinden de @IstanbulTWSTVL hesabını izleyebilirsiniz.
www.twitter.com/istanbulTWSTVL

Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.