Vodafone 3G'de sınırları zorluyor

Vodafone Türkiye, 28.8 Megabit/saniye veri indirme hızı ile kendi rekorunu kırarak Türkiye’deki en yüksek 3G hızını ikinci kez basın mensuplarıyla paylaştı.
Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü ve mobil iletişimin yenilikçi şirketi Vodafone’nun  Türkiye 3G ekibi, geçtiğimiz aylarda yaptığı hız denemesiyle 21.1 Mbps (megabit/saniye) olarak gerçekleştirdiği veri indirme hızını, 28.8 Mbps’a taşıdı.
İstanbul Vodafone Plaza’da basının da katılımıyla gerçekleştirilen veri indirme hız testinde, Vodafone Türkiye, 3G HSPA + MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisiyle 28.8 Mbps’a ulaştı.
Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı John Samarron yaptığı açıklamada; “Daha önce İstinye Park’ta gerçekleştirdiğimiz demoda Türkiye’de 3G ağında ilk kez 21.1 Mbps’a ulaşarak rekor kırmıştık. Bu defa 3G’de defalarca laboratuar ortamında test etmiş olduğumuz hızı gerçek şebeke ortamında göstererek başarımızı paylaştık. Dünyadaki teknoloji liderliğimizi Türkiye’de de sürdürmeye kararlıyız” dedi.
Kaynak: www.cnetturkiye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.