VODAFONE TÜRKİYE SPONSORLUĞUNDAKİ TROYA GÖSTERİSİ İSTANBUL KONGRE MERKEZİ'NDE İLK KEZ SAHNELENDİ

Özel gösteri büyüledi
VODAFONE TÜRKİYE SPONSORLUĞUNDAKİ TROYA GÖSTERİSİ İSTANBUL KONGRE MERKEZİ’NDE İLK KEZ SAHNELENDİ
Vodafone’nun, Türkiye’nin dünyaya tanıtımına katkıda bulunmak için 2008 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği Troya; görkemli ve büyüleyici bir performansla İstanbul Kongre Merkezi’nde ilk kez sahne aldı.
24 Şubat 2010, İstanbul – Vodafone Türkiye’nin sponsorluğunda sahne alan Troya gösterisi, ilk kez sergilendiği İstanbul Kongre Merkezi’nde bürokrasi, iş, basın ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Muhteşem bir performansla gerçekleştirilen özel gösteri büyük beğeni topladı. Vodafone Türkiye, Anadolu Ateşi dans grubunun, Anadolu’nun en köklü destanlarından birini canlandıran ve Troya gösterisinin sponsorluğunu sahnelenmeye başladığı 2008 yılından bu yana sürdürüyor.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, gösteri öncesinde Troya’nın anlamı ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Vodafone’un faaliyet gösterdiği her ülkede, toplumsal ve kültürel değerleriyle hareket ettiğini, sosyal yatırımlarını bu anlayış doğrultusunda yönlendirdiğini belirten Timuray şöyle devam etti:  
“Vodafone Türkiye olarak ülkemizin kültürel mirasının, toplumsal değerlerinin global arenada tanıtımına destek olmayı son derece önemsiyoruz. Vodafone’un global gücünü de yanımıza alarak, Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımına destek olmayı hedefliyoruz. Troya da bizim bu yaklaşımımızın araçlarından biri. Anadolu Ateşi gibi, çok güçlü  bir vizyonun ve müthiş bir emeğin ürünü olan, dünya standartlarında böyle bir grubumuz olması, ülkemizin tanıtımı açısından büyük bir şans. Üç bin yıllık Anadolu efsanesini sahneye taşıyan ve Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası  platformlarda da ses getiren “Troya”nın sahnelenmeye başladığı 2008’den bu yana destek vermekten, Anadolu uygarlıklarının ve tarihimizin dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.”
Serpil Timuray, Anadolu Ateşi ve Troya’nın, İstanbul’un kültür ve sanat alanında uluslararası bir çekim merkezi olma yolunda ilerlemesine önemli bir katkı oluşturduğunu ve bu yönüyle de Vodafone Türkiye olarak gurur ve mutluluklarını artırdığını söyledi.
Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Vodafone Türkiye’nin Troya sponsorluğu ile ilgili ise şunları söyledi: “Vodafone Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası alanda ses getiren bu önemli gösteriye verdiği destekle, Anadolu ve Türkiye tarihinin dünyaya tanıtılmasında önemli rol üstleniyor. Troya’nın sahnelenmeye başladığı 2008 yılından bu yana Vodafone yanımızda. Mısır’dan Almanya’ya kadar Troya’nın gösterimini yaptığımız her ülkede,  Vodafone’nun global gücünü ve desteğini hissediyoruz.”
Anadolu Ateşi tarafından sunulan Troya adlı gösteri, 3000 yıllık Troya destanını müzik ve dansla canlandırıyor. Mustafa Erdoğan’ın Genel Sanat Yönetmenliğinde, Anadolu Ateşi’nden 120 dansçının figürleriyle hayat bulan Troya, Türkiye’de ve sahnelendiği her ülkede büyük beğeni ile karşılanıyor. Bu görkemli gösteriyi bugüne kadar yüzbinlerce kişi hayranlıkla izledi.
Basın bultenlerinden derlenmiştir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.