WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

WhatsApp kullanan kişilerin, bazen bir şekilde mesajları silinebilmektedir. Fakat önemli mesajların geri getirilmesinde bazı yöntemler etkili olmaktadır. Bu bakımdan önemli olan bu mesajları geri getirebilmek adına sizler de önerileri takip edebilir ve cihazınızdaki mesajları geri getirme şansı elde edebilirsiniz.

WhatsApp silinen mesajları geri yükleme işlemi aslında sohbet yedeklerini geri yüklenmesi ile birlikte gerçekleştirmektedir. Özellikle yedekleme işlemleri aktif olan kullanıcılarda bu bakımdan kullanıcıların eğer sohbet yedekleme sistemi bulunmuyorsa, silinen mesajların geri yükleme gibi bir seçeneği olmayacaktır. Bu nedenle bu tip hatalar ile karşılaştığınızda elinizde bir seçeneğin olmasını istiyorsanız, özellikle uygulamayı kullanmaya başlamadan önce ayarlar bölümünden sohbet yedeklemelerini aktif hale getirmeli ve aralığını olabildiğince kısa tutmalısınız. Bu sayede sohbetleriniz çok kısa süreler içerisinde güncellenecek ve yedeklenecektir. Yedek üzerinden geri getirilecek olan sohbetler sayesinde istediğiniz bir mesajı da alabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Yükleme İşlemleri 

WhatsApp yedekleme işlemlerini yapmak istediğinizde, WhatsApp hesabınızı açmalı ve ardından ayarlar kısmına geçiş yapmalısınız. Bu ekranda yer alan sohbetler seçeneğini takip ederek yedekleme için kendinize özel ayarlar yapabilirsiniz. iPhone kullanıcıları iCloud gibi farklı yedekleme seçeneklerinden faydalanabilmektedir. İşlemleri yaptıktan sonra ise olası bir hatada ya da problemde geri yükleme ile yedek üzerinden WhatsApp kullanımına devam edilebilir.

Android ve İOS’ta Whatsapp Silinen Mesajları Yükleme

Hem Android hem de iOS işletim sisteminde silinen mesajların geri yüklenmesi adına yapılması gereken işlemler aynıdır. Bu bakımdan silinen mesajları geri yüklemek adına uygulamayı telefonunuzdan silmeniz ve ardından tekrar kurmanız gerekir. Kurulum sonrasında kullanıcıların herhangi bir yedek üzerinden uygulamayı kurmak isteyip istemediği sorulacaktır. Bu aşamada yedek üzerinden kurulum adımları takip edilmeli ve en son güncellenen yedek seçilmelidir. Eğer mesajı daha önceki tarihlerde yüklediyseniz ve karşınızda farklı tarih seçimleri yapmanıza imkan tanıyan bir ekran varsa, önceki tarihlerdeki yedekleri de tercih edebilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemler sonrasında uygulama kısa süre içerisinde yüklenmiş olacak ve eski tüm mesajlarınız WhatsApp uygulamasında yer alacaktır. Burada seçiminize bağlı olarak ekranda sildiğiniz mesajları da bulmanız mümkündür. WhatsApp için silinen mesajların yüklenmesi adına yapılabilecek tek seçenek budur. Bunun dışında herhangi bir şekilde ya da farklı uygulamalar üzerinden silinen mesajlara erişilmesi söz konusu değildir. Piyasada bulunan bu tip uygulamaların kullanılmaması önerilmektedir. Zira ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalınabilir. Sorunlarla karşılaşmamak adına ve yedek mesajlar sizin için önemliyse sık sık yedekleme yapmanız yeterli olacaktır.

Önceki İçerikPijama Takımı
Sonraki İçerikMasa Saati Modelleri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.