Whatsapp Web Biyometrik Kimlik Doğrulama Verileri Özellikleri

Whatsapp web özellikleri arasına yeni birkaç özellik daha eklendi. Bu özellikler ile Whatsapp yenilik ve güncelleme konusunda bir adım ileriye giderek popüler uygulamalardan biri haline geldi. Önümüzdeki aylarda mobil sürümünde yeni özellikleri arttırmayı planlayan Whatsapp web sürümünde de değişiklikler yapmayı amaçlıyor. Whatsapp Web ‘te yeni özellikler neler ? Bu gibi detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Whatsapp Web’te Yenilikler

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp milyarlarca kullanıcı sayısına ulaşarak mobil ve web sürümü üzerinde yeni özelliklerini ekledi. Whatsapp web biyometrik kimlik doğrulama verileri özellikleri ile ilgili her gün haberlere çıkan bu özellikler Facebook bünyesindeki Whatsapp açısından, kullanıcı sayısının artmasını sağladı. Yeni özellikleri ile gündemde bomba etkisi yaratan Whatsapp web sürümüne yeni özelliklerin eklenmesini de sağladı. Peki yeni özellikler neler ? Hangi sürümü daha çok etkiliyor? Bütün bu soruların cevabı bu makalede yer alıyor.

Web’te Koyu Temalı Tasarım

Yeni tasarımıyla dikkat çeken Whatsapp web biyometrik kimlik doğrulama verileri özellikleri, Whatsapp mobildeki karanlık modu web sürümüne uygulayarak koyu temalı özelliği ile merak konusu haline geldi.  Android ve İos kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği bu tema Web sürümü uygulaması ile dikkatleri bir hayli üstüne çekmiş görünüyor.

Masaüstü web sürümünde sunulması beklenen bu özellik mobil sürümünde kullanıcıların gözünü daha az yorduğu için ilgi odağı haline geldi. Web sürümünde de kullanılabilecek sürüm ile Whatsapp’ta arka plan siyah bir renk alarak kullanıcıların favori uygulaması olmayı başardı.

Çıkartmalar Yenilenecek

Mobil sürümünde yer alan çıkartmalar ile gündeme oturan Whatsapp web sürümünde de çıkartma güncellemesini yapacak. Varsayılan özellikler dışında bu özelliğin bulunması kullanıcılarını şaşırtmış olmalı. Whatsapp kullanıcı sayısı bu özellik sayesinde artış göstermiş durumda.

Cihazlar arası senkronizasyon özelliği ile masaüstü sürümünde kullanılan çıkartmalar kullanıcıların yüzünü güldürdü. Yapılan güncelleme özelliklerinin kullanılabilirliği tartışılarak kullanıcıları bu konuda düşündürüyor.

En Büyük Hamle: Biyometrik Veri

Bütün özellikler arasında zirvede olan Whatsapp web biyometrik kimlik doğrulama verileri özellikleri, biyometrik veriyle kimlik doğrulama özelliği birkaç hafta içinde bütün cihazlarda yer alacak. Güvenlik katmanı oluşturan bu özellik ile kullanıcılar biyometrik veri sağlayarak kimlik doğrulaması yapabilecekler. Hazırladığı gizlilik kararları ile gündemde yer almayı başaran Whatsapp bu özellik ile kullanıcı güvenliğini ön planda tutarak bir ilke imza atmış oldu.

Yeni özellik kullanıcıların mobil ve web sürümü üzerinde parmak izi veya yüz okutulması şeklinde piyasaya sunuldu. Bu özellik ile QR kod uygulamasının tek başına güvenlik katmanı olmaya yetmediği anlaşılıyor.

Akıllı Telefon İle Uyumlu Whatsapp Yenilikleri

Yapılan açıklamalara göre touch ID ya da face ID sensörlü İos 14 sürümü bulunan modellerde kullanılan bu özelliği Android kullanıcıları da deneyimleyebilecek.

Bugün itibarı ile kullanıma sunulan özellik kullanıcıların güvenliğini artırma amacıyla bütün dünyada kullanılmaya başlandı. Gerçek şu ki bu özelliğin bütün kullanıcılara ulaşması zaman alacak. Büyük olasılık ile birkaç haftaya bu özellik herkes tarafından kullanılmış olacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.