Windows 7 SP 1'den Yeni Detaylar

Microsoft Vista’nın etkilerini unutturan Windows 7’yi daha kullanılışlı hale getirmeyi hedefliyor. Firma Service Pack 1’i hangi özelliklerle ve ne zaman çıkartacak
Geçtiğimiz aylarda çıkan Windows 7 beklenenin üzerinde bir başarı yakalayarak hem kullanıcıları hem de Microsoft’un kendisini sevindirmişti. Kullanıcı dostu bir yapısı olan, bu işletim sistemi Vista’nın yarattığı kötü imajı yavaş yavaş düzeltiyor.
Şu anki popülerliğini korumak isteyen Microsoft, Win 7 için ilk Service Pack çalışmalarına da başladı. Firma bu paketle birlikte işletim sistemini daha yaygın bir hale getirmek istiyor.
Windows 7 kullanıcıların büyük ilgisini çekti
USB 3.0 desteği geliyor
Microsoft’a yakın kaynakların basına sızdırdığı bilgilere göre, firma SP 1’in test aşamasını önümüzdeki haziran ayında başlatacak. Eylül ayında ise paket herkes tarafından indirilebilecek.
Firmanın tüm SP’lerinde olduğu gibi bu pakette kullandığı işletim sisteminin mevcut tüm yamalarını içerecek. Şirket, bu standart yamalarda bulunan ufak hataları ve sorunları da düzeltmeyi hedefliyor.
Windows 7 için SP1’in en büyük artısı ise USB 3.0 desteğine sahip olması. Ayrıca Microsoft, bu paketle birlikte Bluetooth ve Wi-Fi desteğini tekrar düzenlemeyi planlıyor.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.