WordPress 2.7 çıktı

Popüler ücretsiz blog ve içerik yönetim aracı WordPress 2.7 sürümüne kavuştu. Güncelleme bugünden itibaren kullanıcılara sunulacak.

WordPress 2.7 birçok yeniliklee birlikte geliyor. Bunların en önemlisi ve ilk dikkat çekeni seçenekler menüsü. Eskiden sayfanın üst kısmında soldan sağa sıralanan seçenekler artık çoğu internet uygulamasında olduğu gibi sol tarafta dikey menüler halinde toplanmış. Yine seçenekler menüsünün yanına eklenen küçük ok simgesiyle menüyü kapatabiliyor, böylece çalışmak için daha fazla alana sahip olabiliyorsunuz. Bahsetmeye değer bir diğer özellik de “QuickPress”. Bu özellik sayesinde düzenleme seçenekleriyle uğraşmadan ‘dashboard’ üzerinden doğrudan içerik ekleme imkanı sunulmuş. Bu hızlı içerik girme ihtiyacı olduğunda gayet işe yarayacak bir özellik. Facebook, YouTube gibi siteler de artık karmaşık düzenleme seçenekleri olmadan hızlı içerik ekleme özelliğini sunuyorlar. Diğer yenilikler arasında otomatik güncelleme bulunuyor. Kurulumu kendi yapmış olan kişisel kullanıcılara tek tuşla yeni güncellemeyi alıp kurma imkanı tanınmış. Eskiden bunun için ayrıca bir eklenti kurmak gerekiyordu. Ayrıca kullanıcılar yeni versiyonda yönetici ekranını kişiselleştirebilecekleri gibi metin içeriği eklemeden görsel öğe yüklemesi yapabilecek.
WordPress 2.7 yenilikleri hakkında detaylı bilgi için Uğur Aydoğdu tarafından Jnbn blogunda yazılan yazıya göz atabilirsiniz.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.