Xbox 360 muradına erdi!

Play Station serisinin efsane oyunu Metal Gear Solid, yeni oyunuyla Xbox 360’a geliyor!
Metal Gear Solid serisinin bir numaralı ismi Hideo Kojima tarafından bir süredir sır gibi saklanan projenin detayları ortaya çıktı.
Play Station serisi için adeta bir amiral gemisi olan Metal Gear Solid serisinin Xbox360’a geleceği kulislerde uzun süredir konuşuluyordu ancak gerek teknik açıdan gerekse Hideo Kojima’nın Sony’e yakınlığı açısından kimse ciddi bir gelişme beklemiyordu. Özellikle son Metal Gear Solid oyunu, Metal Gear Solid 4: Guns Of Patriots’un çift katmanlı blueray disk kullanması, DVD sürücü kullanan Xbox 360 için yeteri kadar üzücüydü. Buna rağmen Hideo Kojima beklenmeyeni yaptı ve yeni projesinin multi platform olarak çıkacağını duyurdu.
Metal Gear Solid 4: Guns Of Patriots ile Solid Snake’in hikayesinin bittiğinin altını çizen Hideo Kojima, yeni oyunda ana karakter olarak Raiden’ı kullanacak. Özellikle Metal Gear Solid 4: Guns Of Patriots ile yükselişe geçen Raiden karakteri oyuncular tarafından seviliyor olsa da Solid Snake’in yerini doldurması çok zor olacak.
Microsoft cephesi gelişmelerden gayet mutlu gözükmekle beraber Sony tarafı için işlerin pek parlak gittiğini söylemek doğru olmayacaktır. Birçok kullanıcının sadece Metal Gear Solid serisi için Play Station 3 aldığını hatırlayacak olursak, bu işten en büyük zararın Sony’nin göreceğini düşünmek pek yanlış olmayacaktır.
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.