Xbox platformu, kasım ayı içerisinde Facebook ve Twitter ile tanışacak.

Xbox platformu, kasım ayı içerisinde Facebook ve Twitter ile tanışacak. konsol platformunda da yayınını devam ettirecek siteler, yeniliklere açık olacak..

Microsoft’un Xbox 360 konsolu, kapılarını Facebook ve Twitter’a açıyor. Bir süre önce bu iki popüler sosyal ağ sitesinin, Xbox 360’a geleceği biliniyordu, fakat tarih konusunda bir kesinlik yoktu. Şimdi ise sosyal ağ sitelerinin yayın hayatlarını konsol platformlarında da devam ettirecekleri tarih belli oldu: 17 Kasım. Uzmanlara göre Microsoft, Xbox 360’ı sadece oyun konsolu olmaktan çıkarmayı ve bir sosyalleşme konsolu haline getirmeyi planlıyor. Microsoft da bu iddiayı yalanlamıyor zaten.

Kullanıcılar, oyun oynarken Facebook’ta gezinebilecek, Twitter’a ileti yazabilecek, sosyal ağın olanaklarından yararlanabilecek. Bu iki site, Xbox’a bir güncelleme ile birlikte gelecek. Sitelere Xbox Live arabirimi üzerinden girilecek. Ne var ki Facebook, tüm özellikleriyle birlikte Xbox’ta görünmeyecek. Sitenin Xbox 360 versiyonu, daha çok, Facebook Lite gibi bir arabirime sahip olacak..

Facebook’un arabiriminde başlıca Facebook özellikleri yer alacak. Bu özellikler arasında fotoğraf albümünü izleme/oluşturma, ileti yazma/takip etme, listenizdeki arkadaşların yeniliklerini görme yer alacak. Twitter’ın ise tam anlamıyla aynı şekilde Xbox 360’ta yer alması bekleniyor.

Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.