Yalın ADSL 2010'da gelecek

Telefon abonesi olmadan ADSL internetten yararlanma imkanı sağlayacak olan Yalın ADSL uygulaması, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2010 yılına ilişkin İş Planı Taslağı’na girdi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2010 yılına ilişkin İş Planı Taslağı’nı web sitesinde kamuoyunun görüşlerine açtı. BT Dünyası’ndan Kemalettin Bulamacı’nın haberine göre, 15 gün askıda kalacak taslakta Yalın ADSL’den 3G hizmetlerinde kullanılan yazılım ve donanımların denetlenmesine, AB regülasyon bülteninden tüketicilere yönelik anket çalışmalara birçok konu bulunuyor.
Yalın DSL hizmetinin sunumuna ilişkin hüküm, koşul ve ücretlerin belirlenmesi ve ilgili düzenlemelerin yapılması suretiyle sabit telefon aboneliği zorunluluğu olmadan DSL aboneliğinin gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmaların ise 2010 Haziran ayında tamamlanması bekleniyor..
2009 yılı içinde verilmesi öngörülen, 2009 İş Planı içerisinde de yer alan ancak şimdiye kadar hiçbir somut adım atılmayan WIMAX lisansları konusunda ise taslakta herhangi bir iş planı bulunmuyor.
BTK’nın 2010 İş Planı Taslağında değindiği belli başlı konular şunlar:
Milli Frekans Planının Güncellenmesi
Türkiye’de Fiber Altyapıya Geçiş İçin Alternatif Politika Önerileri
Yeşil Teknolojiler Konusundaki Farkındalığın Artırılması
İnternet Alan Adları Yönetiminin Yeniden Yapılandırılması
IPV6’ya geçiş çalışmaları
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.