Yeni nesil konsollar: Xbox 720, PS4, Wii 2!

Sony, Microsoft ve Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolları nasıl olacak? Hepsi burada…Xbox 360, Playstation 3 ve Wii; günümüzün oyun konsollarından oyuncular oldukça memnun.

Örneğin Xbox 360 5. yılını kutlayacak ve hareket kontrol sistemi Project Natal ile tekrar güçlenecek. PlayStation 3 için de özel bir kontrol sistemi geliştiriliyor. Wii ise oyun sayısını arttırmakla yetiniyor, yeni bir proje varsa da henüz ortaya çıkmadı. Bu iki konsol da 4 yılı aşkın süredir oyunculara hizmet ediyor.
Konsolların ömrü ekonomik kriz yüzünden uzadı, ancak eninde sonunda yepyeni oyun konsolları piyasaya sürülecek. Bütün bu konsollar pazar payı için hala savaşmayı sürdürüyor ve bir yandan da gizli gizli bir sonraki nesil konsollar tasarlanıyor. Yeni nesil konsollar eskilerin zayıf yönlerini ortadan kaldırabilecek mi? Sorusunu sorduk ve bu makalemizde yeni nesil oyun konsollarının neler sunabileceğini derledik.
Resmi isimleri henüz ortada yok ama Xbox 720, PlayStation 4, Wii 2 dersek herhalde hangi konsolun yeni nesil temsilcisinden bahsettiğimiz anlaşılacaktır.
Kaynak: www.chip.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.