Yürürken de 'cep'le konuşmayın

Cep telefonları sadece araba kullanırken tehlikeli değilmiş: İşte çok ilginç bir araştırma daha…
Günümüzde artık dünyanın neresi söz konusu olursa olsun, hemen herkesin bir cep telefonu bulunuyor. Hatta geçtiğimiz günlerde, cep telefonu kullanım oranında başta Afrika kıtası olmak üzere adeta bir patlama yaşandığı haberleri gündemdeydi.
Ancak cep telefonu kullanım oranının bu denli artması, elbette bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Cep telefonlarının özellikle ABD’de, trafikte yarattığı ölümcül kazalara dikkat çeken bir araştırma yayınlayan New Jersey’deki Rutgers Üniversitesi, cep telefonlarının pazara sürüldüğü ilk zamanlarda hayat kurtarıcı bir rolünün olduğunu; ancak yıllar geçtikçe cep telefonu sayısının da mantar gibi çoğalmasıyla artık hayat kurtarıcı olmaktan öte ölümcül bazı olaylara sebebiyet verdiğini ortaya koydu.
Raporda, bahsedilen tehlikenin hem hareket halindeyken direksiyon başında, hem de yayalar tarafından yolda yürürken ölümcül kazalara neden olabildiğinin altı çizildi.
Başka bir deyişle araştırma cep telefonlarının sadece sürücüler için değil, yayalar için de tehlike anlamına geldiğini vurgulandı.
Kaynak:

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.