ZyXEL, CeBIT 2010’da Geleceğin Teknolojilerini Duyuruyor!

Bağlantı teknolojileri alanında lider markalardan biri olan ZyXEL, geniş bir yelpazede bulunan en yeni çözüm ve teknolojilerini CeBIT 2010’da duyurdu. Gelişmiş enerji tüketimi özelliklerinden geleceğin teknolojilerine, ev eğlencesinden gelişmiş güvenlik uygulamalarına ZyXEL, bağlantı çözümleri alanında çıtayı yine yükseltiyor.
Dünyanın lider genişbant erişim çözümleri sağlayıcısı olan ZyXEL, Hannover’de gerçekleşen dünyanın en büyük teknoloji etkinliği CeBIT’te geniş bir yelpazede bulunan en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye başladı. ZyXEL “Geleceğe Bağlan” sloganına uyacak şekilde etkinliğin 13. salonundaki C70 numaralı alanında bulunan standında ziyaretçileri en yeni ve ileri bağlantı teknolojileri ile tanıştırıyor. ZyXEL Türkiye’den ürün yöneticileri de bu gelişmeleri paylaşmak üzere ZyXEL standında yer almış bulunuyor.
Alman hükümetinin genişbant stratejisi doğrultusunda hazırlanan “Genişbant Dünyası” pavilyonu (13. salon) ZyXEL’in genişbant alanındaki yeni teknolojilerini duyurması için mükemmel bir platform oluşturuyor. ZyXEL burada, uçtan uca FTTx çözümlerini ve isteğe göre (service-on-demand) OSGi platformuna yönelik çözümlerini de sergiliyor.
ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, ZyXEL müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ve gelecekte de duyacağı teknolojileri karşılamak için en ileri teknolojileri geliştirmeye devam ettiklerini belirtti ve şunları söyledi: “CeBIT 2010’da, telekom operatörlerine, kurumlara ve tüketicilere yönelik yüksek performansa sahip ve güvenilir ağ çözümleri sunmanın yanı sıra gelecekteki ihtiyaçlar düşünülerek geliştirilen ürün ve çözümlerimizi ön plana çıkarıyoruz.”
ZyXEL’in Çevre Dostu Teknoloji Ailesi Genişledi
Bu yılki CeBIT kapsamında ZyXEL, yeni çevre dostu ürünlerin eklenmesiyle genişleyen yeşil teknoloji ailesini ziyaretçilerle buluşturuyor. ZyXEL ürünlerinin az güç harcamasını sağlayan özellikleri sayesinde kullanıcılar performans ya da fonksiyonellikten taviz vermeden enerji tüketim maliyetlerini en aza indirebiliyor. ZyXEL kablosuz router, Powerline, Network Depolama Uygulamaları (Network Storage Appliance) ve anahtarlarından (Swich’ler) oluşan çevre dostu ürün ailesini CeBIT’te sergiliyor.
ZyXEL üretimini, çevrenin korunması adına Avrupa Birliği tarafından uygulanması tavsiye edilen WEEE (Elektrikli ve Elektronik ev Aletlerinin Atıklarının Kontrolü), RoHS (Zararlı Madde Kullanımının Sınırlandırılması) ve EUP (Enerji Kullanan Ürünlerde Eko–dizayn Gereklilikleri) gibi yönergelere uyumlu olarak gerçekleştiriyor. ZyXEL bunun yanında ev cihazlarını da ENERGY STAR® özelliğine sahip güç adaptörleriyle optimize ediyor.
Farklılaşarak Kâra Geçen Kurumlar
ZyXEL, CeBIT 2010’da devrim niteliğindeki çoklu servis uygulaması “Smart Home Automation”ı da servis sağlayıcılara tanıtıyor. ZyXEL’in OSGi servis platformu, artan tüketici ihtiyaçlarıyla karşı karşıya kalan servis sağlayıcılarının son kullanıcılara katma değer sunmak ve rakiplerinden farklılaşmak için yeni gelir getiren kişiselleştirilmiş servisler yaratmalarına imkan veriyor.
ZyXEL ürünleri taşıyıcılar ve servis sağlayıcılar için daha hızlı FTTx dönüşümünü sağlıyor, yeni nesil çoklu servis ve gelirleri mükemmel bir şekilde destekliyor. Dahası ZyXEL’in gigabit aktif fiber, VDSL2 17a/30a, ADSL2+ bağlama, G.SHDSL/bis EFM ve GEPON çözümleri de dahil geniş yelpazede bulunan uçtan uca FTTx erişim çözümleri telekom operatörlerine ve servis sağlayıcılara daha değerli servisleri, makul bir kurulum maliyetiyle sağlıyor.
Yakınsama, İletişim ve İşbirliği
ZyXEL çözümleri esnek mobilite, sağlam güvenlik, yüksek esneklik ve kolay yönetim kriterlerine göre özel olarak tasarlanıyor. ZyXEL’in geliştirdiği ürünler kolay kurulum, hepsi bir arada hotspot ağırlama çözümleri, güvenli kablosuz LAN, yüksek performanslı SME güvenlik, düşük maliyetli Sanallaştırma HA çözümleri ve akıllı PoE teknolojisine sahip IP izleme çözümleri gibi özelliklere sahiptir.
CeBIT’te de sergilenmekte olan ZyXEL’in akıllı PoE teknolojisine sahip GS2200-24P ve GS1500-24P anahtarları, gücün aynı Ethernet kablosundan elde edilmesini sağlayarak kullanıcıları ek kablolama maliyetinden kurtarıyor. PoE teknolojisi, güç tüketimini azaltmak için otomatik tespit yeteneği sayesinde anahtarın cihazın asıl ihtiyaç duyduğu gücü sağlamasına izin veriyor.
Dijital Yaşama Merhaba!
Bütün bir dijital ev çözümleri sunma hedefinin bir parçası olarak ZyXEL, CeBIT 2010’da en yeni ev eğlence ve bağlantı çözümlerini ziyaretçilerle paylaşıyor. Kullanıcı dostu, yeni bir ara yüze sahip olan ZyXEL’in ev ürünleri ailesi, kolay kurulum gibi kullanışlı özellikleriyle kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor ve onları zahmetli işlemlerden kurtarıyor.
Ürünlerin tasarımlarında da değişikliğe giden ZyXEL, bu yıl CeBIT’te tüketicilere ev dekorasyonlarıyla uyumlu, modern bir görünüme sahip ürünler sunuyor. ZyXEL’in yeni seçkin bir tasarıma sahip ürünleri, teknolojinin evlerde daha iyi bir yer bulmasını sağlıyor.
Bunlar arasında özellikle ZyXEL’in yeni depolama cihazı NSA221 dikkat çekiyor. DLNA 1.5 sertifikalı ağ depolama uygulaması olan NSA221, 4 terabayta kadar çıkabilen bir kapasiteyi destekliyor. Cihaz, depolama, streaming, paylaşım ve multimedya içeriklerini oynatma anlamında kapsamlı veri yönetimi özelliklerine sahip. Kolay bir kurulumu olan NSA221, tüm diğer ZyXEL ürünleri gibi doğa dostu özelliklere sahip. NSA221, güç zamanlaması, akıllı fan ve sabit disk uyuma özellikleriyle verimliliği artırırken, kullanıcıların enerji tüketimini azaltmalarına da yardımcı oluyor.
Kaynak: www.basinbulteni.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.