2020’nin En İyi PC Oyunları

Günümüzde bilgisayar bir oyun aracı olarak çok fazla kullanılıyor. Her yıl çıkan farklı oyunlar bir önceki yılın popüler oyununu gerisinde bırakıyor. 2020 yılında da oyun geliştiricileri, sınırları aşarak etkili ve başarılı oyunları oyun severlere sundular. Stratejiden savaşa, hikâye türünden görev yapmaya her kategoriden birçok oyun, 2020 yılına damgasına vurarak kullanıcıları bilgisayarlara bağladı.

League of Legends Taktik Savaşları

Riot Games’in LOL oyununa eklediği Taktik Savaşları ile, 7 rakibe karşı mücadele ediyorsunuz ve her turda güçlü bir takım oluşturarak sizin için savaşmalarını sağlıyorsunuz. Sıra tabanlı strateji oyunu olan taktik savaşları, 2019 yılının yaz aylarında çıktı ve büyük ilgi gördü. Özellikle 2020 yılında oyunun yaygınlaşmasıyla, en çok oynananlarda ilk sıralara çıktı. Oyundaki maçta ortada buluşan 9 şampiyondan birini seçmek için sandalye kapmaca mantığıyla bir oyun oynanıyor ve rastgele bir grup kuruyorsunuz. Android ve IOS platformlarından Taktik Savaşları’nı oynayabilirsiniz.

Legends of Runeterra

Yine Riot Games geliştiricisi tarafından geliştirilen ve 2020 yılında çıkan oyun bir kart oyunu ancak diğer kart oyunlarından çok daha farklı. League of Legends’in hikâye evreni Runeterra’daki karakterlerden bir deste oluşturuyor ve 20 dakika süren maç boyunca kartlarınızla oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Ücretsiz olarak yayınlanan bir oyun olan Legends of Runeterra, özellikle LOL oyuncuları tarafından severek oynanıyor.

Cyberpunk 2077

2020 yılında kullanıcılarıyla buluşan oyun, yeni nesil tasarımlar ve araçlara sahip. Güçlü ve ihtişamlı bir megapolis hikayesidir ve Night City olarak adlandırılan bir dünyada ölümsüzlüğün anahtarını bulabilmek için uğraşan V adlı kaçak olarak oyunda yer alacaksınız. Beceri ve tarzınızı geliştirebileceğiniz karakteriniz ile aksiyon ve macera dolu bir serüvene çıkıyorsunuz. İleriye dönük yeni şehirler keşfetmenizi ve hayal gücünüzü genişleten bir oyun olarak Cyberpunk 2077, 2020 yılının en fazla beğenilen oyunlarından biri.

Call of Duty: Warzone

2020 yılının bir diğer ilgi çeken oyunu Warzone, FPS oyundur ve ücretli olarak Modern Warfare ve ücretsiz olarak Battle Royale modlarına sahiptir. Online veya offline olarak oynanabilen oyun, grafik değerleri orta düzeyde olan bir bilgisayarda oynanabilir. Harita içerisindeki farklı noktalardan edineceğiniz silah ve teçhizatlar ile 150 oyuncuyla savaşıyorsunuz. Çoklu oyuncu veya ekip olarak da oynanabiliyor.

Half Life: Alyx

Half Life farklı versiyonlarıyla güncellendi ve 2020 yılında son teknolojiler içerecek şekilde sunuldu. Serinin son oyununda Alyx karakterinin hikayesi anlatılıyor ve bu karakter insanlığın son kurtuluşu olarak biliniyor. Half Life eski versiyonunda, yan karakter olan Alyx yeni oyunda ana karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Elden Ring

2020 yılında ses getiren oyun Elden Ring, Game of Thrones yapımcısı George R.R. Martin ve From Software tarafından geliştirildi. İddialı bir RPG oyunu ve ana yapısı krallıklara dayanıyor. Oyunun başlangıcında savaşçısınız ve ilerledikçe kendi krallığınızı kuruyorsunuz.

Oyunda geçen savaşlar İskandinav Mitolojisine dayanıyor. İlerlemenin zor olduğu bir oyun olan Elden Ring, PC’nin yanında Playstation ve Xbox üzerinden de oynanabiliyor.

Fortnite

Fortnite, Epic Games tarafından geliştirilen Battle Royale türü bir oyun ve bu oyunda büyük bir haritada 100 kişiyle karşı karşıya geliyorsunuz. İstediğiniz bir alana atlayarak topladığınız cephane ile yapılar inşa ediyor ve 100 kişi arasında zafer elde etmeye çalışıyorsunuz. 2017’de çıkan oyun 2020’de en fazla oynanan PC oyunlarından biri olmayı başardı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

PUBG Corporation’ın geliştiricisi olduğu 2017 yapımlı oyun, 2020 yılında herkesin evlerine kapanmasıyla en fazla oynanan online oyun oldu diyebiliriz. 8×8 veya 4×4 haritalarda oynanan oyuna başlangıçta uçaktan atlayarak 100 kişi ile karşı karşıya geliyorsunuz. Bireysel oynayabileceğiniz gibi takım olarak da girebileceğiniz oyunda, hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Takım olarak oynadığınızda, takımdan 1 kişi bile hayatta kalsa o takım kazanıyor. Haritanın istediğiniz noktasına uçaktan atlayarak, yapılara giriyor ve buralardan silah, can yenileme, dürbün, sırt çantası gibi malzemeler toplayarak güçleniyorsunuz.

Doom Eternal

Ölümcül silahlar, tehlikeli düşmanlar ile oynayacağınız bu oyunda farklı seçeneklerle zenginleştirilmiş içerik sayesinde aksiyon dolu saatler geçireceksiniz. Bir diğer FPS türü olan oyun, Doom oyununun devamı niteliğinde ve eski versiyonuna göre hikâye kısmı daha ayrıntılı yapılmış.

Tom Clancy’s The Division 2

ABD’nin bir virüs yüzünden perişan olduğu ve toplumun çöktüğünü anlatan hikayesiyle oyunda bazı insanlar farklı gruplar oluşturarak hayatta kalmaya çalışıyor. Strategic Homeland Division düzeni korumak için bazı ajanları harekete geçiriyor ve sonrasında kıyamet kopuyor. Kıyamet sonrasında ise Washington’da yaşıyorsunuz. Bu oyun kanunsuz bir şehirdeki toplum yapısını ve hükümeti inceleyen tekno-gerilim hikayesini anlatan bir oyundur. 2020’de çıkan bulaşıcı hastalık nedeniyle bu oyun, bilgisayar oyunu tutkunlarının dikkatini çekiyor.

Ghost of Tsushima

  1. yüzyılda geçen hikayesiyle muhteşem görüntüler içeren oyunun geliştiricisi Sucker Punch’tır. Samuray olma imkânı tanıyan oyun, Moğol istilasıyla karşı karşıya olan Tsushima adlı adada geçiyor. Samuray Jin Sakai olarak topraklarınızı savunacak ve Moğol istilasını engellemek için mücadele edeceksiniz.

Valorant

2020’de adından en fazla söz ettiren oyunlardan biri olan Valorant yine Riot Games tarafından geliştirilmiş ve Twitch’te izlenme rekorları kırmıştır. 5 kişilik takımların karşı karşıya gelmesiyle bir tarafın savunma bir tarafınsa saldırı yapmasıyla oynanan maçlardan oluşuyor. Farklı özellikteki birçok karaktere sahip ve Counter-Strike türü bir oyundur.

Forza Horizon 4

Görsel kalitesi ve ses tasarımı çok beğenilen bu oyunda, özelleştirilebilir kariyer modu sayesinde muhteşem otomobil dizininizi geliştirebilirsiniz. Değişen mevsimler, yenilenen zorluk seviyeleri, gerçek zamanlı hafta ve düzenli ödül akışı sayesinde oyuncuların ilgilerini üzerine topluyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.