3G Destekli Apple iPhone 60 Gün İçinde

Apple’ın yeni çıkacak ürünleri hakkında ağzının çok sıkı olduğu biliniyor. Bu tutumunun değişmesi de beklenmiyor. Ancak bu sefer haber deneyimli bir gazeteciden geldi yani dedikodu olması çok zayıf bir ihtimal. Wall Street Journal’dan kıdemli teknoloji yazarı Walter Mossberg açıklamasına göre Apple iPhone’un 3G destekli modeli 60 gün içinde satışa çıkıyor. Bu gelişme mevcut 2.5G iPhone’larda fiyat indirimine gidilebileceği yorumuna neden oldu.

İlk duyurulduğu günden Apple iPhone’un 3G eksikliği eleştiriliyordu. Apple ve AT&T açıklamasına göre 3G altyapısı yaygın değildi ve AT&T geçtiğimiz sene altyapısını 3G’ye hazır hale getirmeye çalıştı. EDGE üzerinden internete bağlanan iPhone kullanıcıları hızın yavaş olmasından fazlasıyla şikayetçi oldular. 3G getirisi bu darboğazı aşmaya yardımcı olacak. 3G iPhone’lar 2mbit/s transfer hızına çıkmaya imkan verecek.
Diğer yandan iPhone satışları Apple’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Çıkışından bugüne kadar 4 milyondan fazla satan iPhone‘un yıl sonunda 10 milyon satış adedine ulaşması bekleniyor.
Walt Mossberg: 3G iPhone in 2 months!
kaynak: teknomag.com

Önceki İçerikNokia N810 WiMAX edition
Sonraki İçerikLG KF510
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.