Nokia N810 WiMAX edition

N-serisi üyesi ve internet tablet sınıfından Nokia N810, becerilerine WiMAX katarak Nokia N810 WiMAX edition olarak karşımıza çıkacak. Mobil şebeke desteği vermese de 4.1″ dokunmatik ekranıyla ince, hızlı ve kayan kapakta gelen qwerty tuş takımıyla mesajlaşmaya dönük tasarımıyla N810 siyah renkte bulunacak.

WiMAX yeni nesil bir kablosuz haberleşme sistemi olarak kilometrelerce kapsama alanına sahip. Büyük internet sağlayıcıların önümüzdeki senelerde geçmeyi planladıkları sistem cep telefonlarına entegre edilerek de kullanım alanı buluyor. WiMAX üzerinden internete bağlanarak uygun fiyatlı görüşmeler yapılabilecek.
Nokia N810 WiMAX, işletim sisteminde önceki Wi-Fi özellikli kardeşine göre yenilikle geliyor: Internet Tablet OS (OS2008). Yeni işletim sisteminin Nokia N810 ve N800 Internet Tablet modellerini alan kullanıcılara ileriki bir tarihte ücretsiz sunulacağı belirtiliyor. Yapılan yenliklerden geliştirilmiş email uygulaması, elle güncellemeyi ortadan kaldıracak “Software Update” kabiliyeti belirtilenlerden.
Dahili GPS özellikli Nokia N810 WiMAX edition modelinde 2GB yerleşik hafıza bulunuyor. microSD kart ile bu kapasite toplamda 10GB’a çıkabiliyor. Model, kullanılacak bir Bluetooth aparatla Wi-Fi ağlara veya GSM şebekelerine de bağlanabiliyor.
Nokia N810 WiMAX Edition modelinin 2008 yaz aylarında çıkması bekleniyor.
Kaynak: teknomag.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.