3G yarışı kızıştı

Türkiye’de iletişim tarihinde bir milat olarak değerlendirilen üçüncü nesil (3G) teknolojisinin 30 Temmuz itibariyle uygulamaya başlayacak olması dolayısıyla 3 GSM operatörü arasındaki yarış iyice kızıştı.

Gelecek haftanın ilk günlerinde Türkiye 3G teknolojisi açısından oldukça hareketli günlere tanıklık edecek. Operatörler, 3 G hazırlık sürecinde yoğun bir tanıtım,reklam ve promosyon atağına kalkarken, abonelerini 3G teknolojisine dönüştürmek için de kampanyalar düzenliyorlar.
Türkiye’de iletişim tarihinde bir milat olarak değerlendirilen üçüncü nesil (3G) teknolojisinin 30 Temmuz itibariyle uygulamaya başlayacak olması dolayısıyla üç GSM operatörü arasındaki yarış iyice kızıştı. Gelecek haftanın ilk günlerinde Türkiye 3G teknolojisi açısından oldukça hareketli günlere tanıklık edecek. Operatörler 3 G hazırlık sürecinde yoğun bir tanıtım,reklam ve promosyon atağına kalkarken, abonelerini 3G teknolojisine dönüştürmek için de kampanyalar düzenliyorlar. Turkcell 3G için hem bireysel hem kurumsal müşterilerinden beklenenin çok üzerinde bir erken başvuru talebi aldığını açıkladı. GSM operatörlerinin yürüttüğü kampanyalarda mobil internette en hızlı kim teması yanı sıra, 3 G ile ne tür ürün ve hizmetlerin sunulacağı öne çıkıyor.
Vodafone ve Avea 3G uygulamaları ile ilgili hazırlıklarını ve sunacağı hizmetleri 27 Temmuz Pazartesi günü aynı saatlerde kamuoyuna açıklamaya hazırlanıyor. Turkcell ise 28 Temmuz Salı günü düzenleyeceği basın toplantısıyla 3G teknolojisini kamuoyu ile paylaşacak. Turkcell ayrıca 29 Temmuz akşamında da Genel Müdür Süreyya Ciliv’in katılımıyla İstanbul’da 3G gecesi düzenliyor.Turkcell uzun zamandır “ Merak Etmiyor musunuz” başlığıyla sürdürdüğü kampanya çerçevesinde 3G teknolojisini 30 Temmuz’un ilk saatlerinde 81 ilde aynı anda başlatacağını açıkladı.
TURKCELL 2 TEMMUZ’DAN BU YANA ERKEN TEKLİF ALIYOR
Turkcell’dan konuyla ilgili ANKA’ya yapılan açıklamada 2 Temmuz’dan itibaren kurumsal, 13 temmuz’dan itibaren bireysel müşterilerinden 3G için erken başvuru alındığı belirtildi.Açıklamada kurumsal müşterilerin şirket yetkilileri aracılığı ile erken başvurularını gerçekleştirdikleri,bireysel müşterilerin ise 3G yazıp 2323’e ücretsiz bir kısa mesaj göndererek başvurularını yapabildikleri kaydedilerek “Turkcell 3G servislerinin başlayacağı 30 Temmuz günü, erken başvuru yapan müşterilerimizden telefonu 3G’li olanlara, Turkcell’den hoşgeldiniz SMS’i gidecek ve böylece müşterilerimiz ücretsiz olarak 3G’ye geçmiş olacaklar ve 3G servislerini kullanmaya başlayacaklar. Telefonu 3G’li olmayan müşterilerimizi de kendilerine uygun 3G’li telefon tekliflerimizden yararlanmaları için Turkcell İletişim Hizmetleri’ne davet ediyoruz” denildi.
Vodafone 3G+ adını verdiği yeni sistemden abonelerinin yararlanabilmesi icin ön kayıt almaya başladı. Yapılan açıklamada 30 Temmuz itibariyle hayata geçecek olan Vodafone 3G+ servislerinden yararlanmak isteyen Vodafone abonelerinin, 3636’ya “3G” yazıp ücretsiz bir kısa mesaj atarak ön kayıt yaptırma fırsatına sahip olacakları ve her yerden istedikleri her anda süper hızlı mobil internet, görüntülü konuşma ve Mobil TV gibi servislerden ilk günden faydalanabilecekleri kaydedildi.
Avea, 30 Temmuz’da uygulanmaya başlanacak 3G teknolojisini tanıtmak için Türkiye genelinde beş ilde “Hayatın 3G Halleri” temalı bir dizi etkinlik düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Üniversite Tanıtım Günleri’ne ana sponsor olan Avea, Taksim Gezi Parkı’nda dokuz gün süresince “Hayatın 3G Halleri” platformu ile hem öğrencilere hem de teknoloji meraklılarına her türlü mekanda 3G teknolojisine erişimin nasıl olacağını anlatacak.
Cep telefonu abonelerinin 3G servislerinden yararlanabilmesi için 3G uyumlu cep telefonlarının olması gerekiyor.
Kaynak: www.cnettukriye.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.