50 inçlik üç boyutlu TV müjdesi

Sinema keyfini evinizde yaşayın. Panasonic Europe’nın CEO’su Laurent Abadie tüketiciye müjdeyi verdi.
Panasonic Europe Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Laurent Abadie, bu yıl ilk 50 inçlik üç boyutlu HD televizyonu Avrupa’da piyasaya sunacaklarını bildirdi.
Panasonic Elektronik Satış’ın Türkiye’de faaliyetlerine resmi olarak başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Abadie, 2008 yılında küresel düzeyde 78,4 milyar dolarlık ciro elde ettiklerini ve Ar-Ge’ye 5,2 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirtti.
Avrupa’da ise 15’ten fazla satış şirketleri bulunduğunu söyleyen Abadie, Türkiye pazarında geçmişte distribütörlük üzerinden varlıklarını sürdürdüklerini anlattı. Abadie, şöyle devam etti:
”Düz ekranda bu yıl mart ayına kadar 15,5 milyon birim satış hedefine ulaşacağız. Bu, geçen yıla göre yüzde 50 artış anlamına gelmektedir. Ayrıca bu yıl Avrupa’da ilk defa full HD 3D teknolojisini kullanacağız. Avrupa’da ‘Panasonic Hollywood Yatırımı’ dediğimiz büyük bir Ar-Ge yatırımımız var. Orada Hollywood stüdyoları için teknoloji geliştiriyoruz. Bu yıl çok yakın bir gelecekte ilk PDP 50 inçlik 3D HD’yi Avrupa’da takdim edeceğiz.”
Laurent Abadie, enerji yönetimine yönelik çalışmaları hakkında da bilgi verdiği konuşmasında, bu yıl üretecekleri yeni plazma televizyonun, bir önceki modele göre yüzde 40’lık enerji tasarrufu sağlayacağını söyledi.
Türkiye’nin Panasonic operasyonlarının gelişmesi ve büyümesi için büyük fırsatlar sunduğuna işaret eden Abadie, ”Türkiye pazarındaki gelişmemizi hızlandırma kararındayız. Avrupa’daki en stratejik pazar. Türkiye’de uzun vadeli gelişime destek verecek şekilde örgütleneceğiz” diye konuştu.
”ELEKTRONİK PERAKENDECİLERİ İLE GÜÇLÜ ORTAKLIKLAR…”
Panasonic Elektronik Satış A.Ş. Ülke Direktörü Shigeo Suzuki ise, şirketin ithalat, satış, pazarlama ve hizmet alanlarında faaliyet göstereceğini belirtti.
Suzuki, yeni satış ofisinin açılışıyla büyüme stratejilerini daha da hızlandırmayı amaçladıklarını ifade ederek, ”Hedefimiz, 2012’ye kadar Türkiye’deki pazar payımızı 2 haneli rakamlara yükseltmektir” dedi.
Bunun için elektronik perakendecileri ile güçlü ortaklıklar kuracaklarını söyleyen Suzuki, Türkiye’ye inovatif ürünler getirme konusunda da iddialı olduklarını kaydetti.
Suzuki, ”Bu yıl Türkiye piyasasına getireceğimiz en önemli dönüm noktası full HD 3D televizyon sistemleri olacak” diye konuştu.
FİLM ÇEKİMİNDEN İZLEMEYE KADAR ÜÇ BOYUTLU ZİNCİR TAMAMLANACAK
Toplantıda verilen bilgiye göre, Panasonic’in full HD 3D televizyonu, sol ve sağ göz için iki ayrı resim dizisini dönüşümlü şekilde gösteren teknolojisi ve aktif hareketli gözlükler aracılığıyla işliyor.
Panasonic, ilk 3D kamerayı da bu yılın kasım ayında piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Böylece film çekiminden nihai izleme sürecine kadar giden zincirde tamamen üç boyutlu teknolojiyi destekleyen ürün serisi bu yıl içinde tamamlanacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.