8 Megapiksel Kameralı Sony Ericsson C905

Sony Ericsson C905 Cyber-shot, serisinin hakkını fazlasıyla vererek telefonunda iyi bir kamera taşımak isteyen kullanıcıları memnun edecek. Shiho kod adlı SE C905’de 8 megapiksel çözünürlüğündeki kamera özelliklerinden bilinenler şunlar: otomatik odaklama, yüz tanıma (face detection), resim stabilizasyonu (image stabilization).


Xenon ve fotoğraf flaşı (video çekimi için) bulunan telefonda yer alan “Smart Contrast” (Akıllı Kontrast) yeni bir özellik. Dahili GPS alıcının yer aldığı telefonda fotoğraflar coğrafi olarak etiketlenebiliyor (geo-tagging . Hız ölçer (accelerometer) ile telefon yatay/dikey tutulduğunda görüntü de aynı konuma geçebiliyor (screen auto rotation). Bir kamera telefonda bu özelliğin yer alması artı puan. Çünkü fotoğraflar yatay da çekilebildiği gibi aslına uygun pozisyonda telefonu sadece çevirerek izlemek keyifli olacaktır. C905’in TV-çıkışı ile isteyenler televizyona çıkma fırsatı da yakalayacak (TV-out port).
2.4-inç QVGA TFT ekranda kullanılan malzeme çizilmeye karşı dayanıklı mineral cam. Sony Ericsson C905, Wi-Fi özelliği ile de artı puanı kapıyor. Daha da fazlası Wi-Fi özelliği DLNA desteğinde. Kablosuz medya paylaşım protokolü olan DLNA, Wi-Fi üzerinde çalışıyor. Nokia N96 da aynı desteğe sahip. www.teknolojiweb.net
104 x 49 x 18 (veya 19.5) mm boyutlarındaki telefonun ağırlığı 136 gram. Pil performansı başarılı olan modelde 380 saat bekleme ve 9 saat konuşma süresi sunuluyor (GSM ağlarda). 3G ağlarda ise bekleme süresi 360 saat, konuşma süresi ise 4 saat. Yıl sonunda çıkacak C905 Cyber-shot üç farklı renk seçeneğinde olacak ve kutu içeriğinden 2GB Memory Stick Micro M2 çıkacak.
8 megapixel Sony Ericsson C905 Cyber-shot leaked

Kamera telefonlarda yeni standart 8 megapiksel, yok mu artıran?

 
Kaynak: teknomag.com

Önceki İçerikNokia N85
Sonraki İçerikFirefox Mobile'ın detayları
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.