Bilgisayar Olması Gereken Programlar

Bilgisayar Olması Gereken Programlar

Windows bilgisayarınızda yeni bir format attıktan sonrasında gereken bir çok program vardır yüklemeniz gereken. Biz de siz değerli okurlarımız için bu programları sıraladık. Belirli bir noktada performansınızın gerçekten kaliteli olması adına bu programları yükleyerek, daha iyi bir bilgisayar deneyimi yaşamanız mümkün olacaktır. Sıralamayı yaparken karışık yaptık.

Driverbooster: Bu program sayesinde bilgisayarınızda olan bütün sürücülerin güncelliği kontrol edilir. Bu sayede ekran kartınız ya da ses kartınız güncel değilse hemen çalışma durumu en güncel sürüme getirilir. Siz de daha hızlı bir bilgisayar deneyimi yaşarsınız.

Google Chrome: İnternet tarayıcıları arasında belki de en hızlı ve en randımanlı çalışanı olan Google Chrome, sizlere aynı anda birden fazla işlemi yaparken hiçbir takılma olmamasını garanti ediyor. Ayrıca bildirim özellikleriyle de kullanım avantajlarını daha üst sıralara taşıyabiliyor.

Ccleaner: Bilgisayar üzerinde olan programlar arasında belki de en gerekli olanlardan birisi Ccleaner’dır. Çünkü bilgisayarınızda olan bütün gereksiz verileri kısa süre içerisinde temizler ve hard diskinizde oluşabilecek bütün hantallıkların önüne geçer. Programın ücretsiz sürümüne internetten ulaşmak da mümkün.

Google Driver: Bu uygulama sayesinde bilgisayarınızda olan bütün programları servis olarak kaydetmeniz mümkün olacaktır. Sınırsız depolama alanınız olan bu alan içerisinde dilediğiniz gibi kullanım sağlamanız mümkün olacaktır.

Gom Player: İnternetten izleyeceğiniz bütün filmlere eşgüdümlü şekilde sağlanan altyazı seçenekleri sayesinde dilediğiniz gibi izleme şansına erişebileceksiniz. Program içerisinde dilediğiniz gibi alternatif görüntü kalitesi ve kayan alt yazıyı düzenleme seçenekleri sunulabildiği için 1080p ya da 4K filmlerinizi bile keyifli şekilde izlemeniz mümkün hale gelebilecektir.

WinRar: Dosya sıkıştırmak ya da sıkıştırılan dosyaları açmak için belki de en iyi yöntem olarak görülen WinRar oldukça kaliteli ve kullanışlı bir programdır. Bu program sayesinde ağır dosyalarınızı sıkıştırarak daha uzun süreli bir kullanım sağlamak için saklayabilir ve hard diskiniz üzerinden yer kazanabileceksiniz.

Microsoft Office: Birçokları için gerçekten hayatlarında belirli bir dönem geçirdikleri Microsoft Office halen daha sektörüne en kullanışlı sunum, exel ve Word dosyalarını sizler için bir araya getiriyor.

Adobe reader: Bu program sayesinde PDF’leri dilediğiniz gibi açabilecek ve kullanışlı bir okuma keyfi yakalayabileceksiniz.

Spotify: Müzik dinlerken, internettte olan radyo deneyimini yaşamak ve tam keyfinize göre müzikler seçmek için eşsiz bir program. Ayrıca ücretsiz olarak reklamlı versiyonunu da kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp: Telefonunuzda olan uygulamayı bilgisayarınızda da eşgüdümlü olarak kullanmak hiç de zor değil. Bugün siz de bu programı kullanarak, daha hızlı şekilde veri transferi yapabileceksiniz.

 

Önceki İçerikAsus zenfone 2 özellikler
Sonraki İçerikHuawei P20
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.