Bosch, IP Video ürünleri için yeni cihaz yazılımı yayınladı

Bosch’tan H.264 video kodlama ve yeni Açık Network Video Ara yüzü Forumu (ONVIF- Open network Video Interface Forum) standardına tam destek.
Bosch Güvenlik Sistemleri, IP Video platformu cihaz yazılımının, önemli güncellemeler içeren yeni sürümünü yayınladı. Yeni cihaz yazılımı sürümü 4.0 (Firmware Release 4,0) hem Dinion IP, FlexiDome IP, Extreme Serisi IP ve AutoDome IP kameralara hem de VideoJet X serisi video kodlayıcılar, VIP X1600 çok-kanallı kodlayıcılar ve kod çözücüler üzerine yüklenebiliyor.. Böylece, bu cihazları kullanan kullanıcılar, sadece tek bir cihaz yazılımı indirerek tüm cihazlarının yazılımlarını güncelleyebilecekler.
• H.264 video kodlama desteği gerekli band genişliği ihtiyacını ve veri depolama maliyetini önemli ölçüde azaltır
• Açık Network Video Ara yüzü Forumu’na (Open Network Video Interface Forum -ONVIF) uygun olması, diğer üreticilerin ONVIF destekli ürünleri ile karşılıklı sorunsuz çalışma olanağı sağlar
• Neredeyse tüm Bosch IP Video ürünlerine uygun tek bir cihaz yazılımı
Yeni sürümle, cihaz yazılımı ile kayıt mekanizmasında çok sayıda önemli yeni özellik ve yapısal değişiklik yapılmış oldu. 4,0 sürümü ile Bosch IP kamera ve video kodlayıcıları artık H.264 video kodlamayı destekleyip, daha az bant genişliği ve daha az veri depolama kapasitesi kullanarak, yüksek kalitede video iletimi ve görüntülemesi sağlıyor. Bu sayede, geleneksel MPEG-4 video kodlamaya göre, video veri depolama maliyeti %30 azalıyor.
Bosch H.264 kameralar ve video kodlayıcılar, VIDOS 4,0 veya Bosch Divar XF Hibrid Video kaydedici kullanılarak görüntülenebiliyor. Kamera ve video kodlayıcılar istenildiği takdirde, Divar XF Hibrid Video kaydedici üzerine, bir Bosch video kodlayıcı üzerindeki yerel belleğe veya Bosch iSCSI RAID veri depolama ünitelerini kullanarak, IP network üzerinde herhangi bir noktaya kurulabilecek, iSCSI disk ünitesi üzerine doğrudan kaydedebilir. Yeni sürüm, henüz H.264 desteklemeyen sistemlerle de uyumlu çalışılmasını sağlamak için geleneksel MPEG-4 ve JPEG modlarını da destekliyor.
Yeni cihaz yazılımı sürümü ile Bosch IP kameralar, yakın zamanda yayınlanıp network video cihazları arasında canlı video ve meta veri bilgi alışverişi için ortak bir protokol tanımlayan Açık Network Video Arayüzü Forumu (ONVIF) standardına uyum içinde çalışabiliyor. Bu standart sayesinde network video cihazları, üreticilerinin hangi firma olduğundan bağımsız olarak bu standard ile uyumlu diğer network video güvenlik cihazları ile karşılıklı uyum içinde çalışabiliyor. ONVIF Ready (ONVIF’e Hazır) özelliği, kullanıcılara mevcut veya kuracakları IP Video sistemlerinin geleceğe uyumlu olmasını sağlayan önemli bir esneklik sağlıyor.
Cihaz Yazılımı 4,0 Sürümü aynı zamandan kullanıcılara, PC veya yazılım kullanmadan sadece IntuiKey klavye ve video kod çözücü kullanarak canlı video üzerinde klavye kontrolü sağlıyor. Yeni sürüm video yönetim yazılımı kullanmadan en fazla 32 kameranın 10 adet monitörde görüntülenmesini ve kontrol edilmesini sağlayan sanal matris oluşturulabilme özelliğini de Bosch Video IP ürünlerine kazandırıyor. Böylece, kullanıcılar sistemlerini istedikleri gibi tasarlayıp, maliyetlerini daha da düşürebiliyorlar.
Bosch Video IP ürünlerini kullanan kullanıcılar, Bosch’un web sayfasından Firmware 4,0 cihaz yazılımını indirebiliyorlar. Yeni kullanıcılara, ürünler, kamera ve video kodlayıcıların üzerinde H.264 desteği ve cihaz yazılımı 4,0’ın getirdiği diğer özellikler yüklenmiş olarak gelecek.
Bosch Güvenlik Sistemleri, cihaz yazılımları üzerinde güncelleme/geliştirme yapmaya devam ediyor: 2009 yılı sonunda yayınlanacak olan yeni cihaz yazılım sürümü Firmware 4,1 ile başta NWC-0455 ve NWC-0495 olmak üzere Bosch Video IP ürünleri korunan alan maskeleme özelliğine (privacy area masking) de sahip olacak. Daha önce kurulmuş olan kameralar, Bosch web sayfasından indirilebilecek ücretsiz cihaz yazılımı güncellemesi ile bu özelliklere sahip olacak.
Kaynak: www.kurumsalhaberler.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.