Cep telefonlarına müthiş işlemciler!

Cepler artık bilgisayarları aratmıyor: Yeni cep işlemcilerinin hızını görünce bize hak vereceksiniz.
Yonga üreticisi Qualcomm, CES etkinliği çerçevesinde cep telefonları için yeni işlemciler duyurdu. İşlemcilerin frekansı 1,3 GHz ile 1,5 GHz arasında değişiyor.
Yeni işlemcilerin özellikle multimedya alanında belirgin iyileştirmeler sunması bekleniyor. Görüşmelerde Snapdragon ailesine ait iki yeni işlemciden bahsedildi. 1,3 GHz saat hızında çalışan 8XA50A ismindeki işlemci, şu ana kadar örneğin HTC HD2 ve Google Nexus One’da kullanılmış Snapdragon işlemcinin yerini alacak. Snapdragon ürün yöneticisi Luis Pineda’nın açıklamasına göre yeni işlemci önümüzdeki senenin başında cep telefonu üreticilerine gönderilecek.
Çift çekirdekli ikinci işlemci 1,5 GHz hızında çalışıyor ve ismi 8X72. İşlemci özellikle akıllı telefonlarda ve smartbooklarda kullanılacak şekilde özelleştirildi ve HD videoların oynatımının yanında web sitelerinin görüntülenme performansını da arttırması bekleniyor. Üreticiye göre yongalar Full-HD’ye (1080p) kadar HD içerik oynatımını destekliyor. Yonganın ne zaman çıkacağı henüz belli değil.
Kaynak: www.chip.com.tr

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.